Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Gerrard o penaltovom momente: Balotelli sa zachoval sebecky

Kapitán Liverpoolu Steven Gerrard kritizoval spoluhráča Maria Balotelliho, ktorý podľa neho nepreukázal dostatočný rešpekt voči pravidlám.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Vo štvrtkovom úvodnom 16-finálovom zápase Európskej ligy UEFA 2014/2015 proti futbalistom Besiktasu Istanbul totiž kontroverzný taliansky útočník vzal na svoje plecia exekúciu jedenástky, hoci prvotne bol na ňu určený Jordan Henderson.

Striedajúci Balotelli si v 84. minúte vynútil, aby sa mohol postaviť k bielemu bodu. Prekvapený Henderson mu po chvíľkovej strkanici prepustil loptu a sledoval, ako Balotelli premenil ponúknutú príležitosť. "Penaltu mal kopať Jordan. Pravidlá sú pravidlá. Čo keby chcelo kopať penaltu šesť-sedem hráčov? Čo by sa dialo potom? Pravidlá treba rešpektovať. Bolo to od Maria zlomyseľné a sebecké. Síce penaltu premenil, ale spoluhráči by sa na ihrisku nemali hádať. Všetka úcta Jordanovi, ako sa v tejto situácii zachoval," vyhlásil Gerrard, ktorý pre zranenie do zápasu nezasiahol.

"Chcel som ísť kopať penaltu, ale potom ku mne prišiel Mario a vzal mi loptu z rúk. Už predtým premenil niekoľko dôležitých pokutových kopov a dúfal som, že teraz sa taktiež nebude mýliť," krotil emócie Henderson. Liverpool, v drese ktorého odohral na stopérskom poste celý zápas slovenský reprezentant Martin Škrtel, napokon vďaka Balotelliho zásahu zvíťazil nad Besiktasom 1:0. Tento výsledok mu pred odvetou (26. februára) dáva solídne vyhliadky na postup.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články