Famózny zápas v Glasgowe, Liverpool spasil v závere Balotelli

Zo Slovákov sa z výhry tešil len Škrtel.

FC Liverpool s Martinom Škrtelom na stopérskom poste zvíťazil na Anfield Road nad Besiktasom Istanbul 1:0. Jediný gól na šance chudobného stretnutia stretnutia zaznamenal v 84. minúte z jedenástky kontroverzný taliansky útočník Mario Balotelli. Medzi žrďami Legie Varšava sa predstavil slovenský brankár Dušan Kuciak, ktorého dokázal prekonať len poľský legionár v službách Ajaxu Amsterdam Arkadiusz Milik. Legia napokon podľahla 0:1. V strede defenzívy Dinama Moskva nastúpil Tomáš Hubočan a ruský tím uhral nádejnú bezgólovú remízu na pôde Anderlechtu Brusel, hoci hral od 75. minúty bez vylúčeného hráča.

Súboj dvoch bývalých európskych šampiónov Celtic Glasgow - Inter Miláno priniesol prvopolčasové gólové hody. Diváci videli päť presných zásahov, až tri z nich v sieti domáceho brankára. Aspoň remízu 3:3 pre škótskych hostiteľov zachránil v nadstavenom čase Guidetti.

Ajax Amsterdam - Legia Varšava 1:0 (1:0)

Gól: 35. Milik

/D. Kuciak (Legia) odchytal celý zápas/

RSC Anderlecht Brusel - Dinamo Moskva 0:0

ČK: 75. Büttner (Dinamo)

/T. Hubočan (Dinamo) odohral celý zápas/

Celtic Glasgow - Inter Miláno 3:3 (2:3)

Góly: 24. Armstrong, 26. Campagnaro (vl.), 90.+3 Guidetti - 4. Shaqiri, 13. a 45. Palacio

EA Guingamp - Dynamo Kyjev 2:1 (0:1)

Góly: 72. Beauvue, 75. Diallo - 9. Veloso, ČK: 39. Jarmolenko, 45. Belhanda (obaja Dyn. Kyjev)

FC Liverpool - Besiktas Istanbul 1:0 (0:0)

Gól: 84. Balotelli (z 11 m)