Líder zdolal La Coruňu, na Barcelonu má k dobru 4 body

Líder španielskej futbalovej ligy Real Madrid zdolal v sobotňajšom dueli 23. kola Deportivo La Coruňa 2:0 a poistil si vedenie v tabuľke.

Pred hlavným konkurentom v boji o titul, druhou Barcelonou, má na čele La Ligy aktuálne náskok štyroch bodov. Katalánci však v prípade nedeľňajšieho víťazstva nad Levante môžu skresať stratu späť na jeden bod.

"Biely balet" sa ujal vedenia v 23. minúte po presnej strele Isca z hranice šestnástky. Na 2:0 upravil v druhom polčase po prihrávke Cristiana Ronalda francúzsky útočník Karim Benzema, keď súperovho brankára prekonal ľahkým lobom.

V úvodnom sobotňajšom stretnutí zvíťazila Sevilla nad Cordobou jednoznačne 3:0 a poskočila na priebežnú štvrtú priečku tabuľky.