Bayern deklasoval Hamburg, Wolfsburg spasil štvorgólový Dost

Futbalisti Bayernu Mníchov rozdrvili v sobotňajšom zápase 21. kola nemeckej Bundesligy na domácom trávniku Hamburger SV 8:0 a udržali si na čele tabuľky osembodový náskok pred druhým Wolfsburgom.

Po dva góly úradujúceho majstra strelili v Allianz Aréne Thomas Müller, Arjen Robben a Mario Götze, po jednom pridali Robert Lewandowski a Franck Ribéry.

"Vlci" si odniesli tri body z ihriska Leverkusenu po divokom triumfe 5:4. V prestrelke viedli hostia po polčase už 3:0, no sľubný náskok pustili z rúk a v 72. minúte vyrovnal na 4:4 nemecký reprezentant Karim Bellarabi. Wolfsburg napokon spasil holandský kanonier Bas Dost, ktorý v štvrtej minúte nadstaveného času svojím štvrtým gólom v zápase rozhodol o víťazstve hostí. Hetrik domáceho Son Heung-Mina tak vyšiel navnivoč.