APN: Šandalózny záver druhého semifinále

Druhé semifinále poznačili výtržnosti.

Futbalisti Ghany sú vo finále Afrického pohára národov a v boji o kontinentálny titul sa stretnú s Pobrežím Slonoviny. Rozhodlo o tom štvrtkové druhé semifinále, v ktorom Ghana zdolala domácu Rovníkovú Guineu hladko 3:0. V závere prvého polčasu poslali favorita do dvojgólového vedenia Jordan Ayew a Wakaso Mubarak, štvrťhodinu pred koncom pridal poistku Andre Ayew.

Približne osem minút pred koncom rozhodcovia duel prerušili pre nepokoje v hľadisku a pokračovalo sa až po viac ako polhodinovom čakaní. Jasný trojgólový náskok Ghany viedol nespokojných priaznivcov domácich k hádzaniu predmetov na fanúšikov súpera. Tí z obáv o svoju bezpečnosť vnikli až na hraciu plochu. Organizátori museli privolať poriadkovú políciu, informovala agentúra AP.