Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Haraslín po debute v Serii A: Splnil sa mi sen

Slovenský futbalista Lukáš Haraslín je druhým najmladším Slovákom, ktorý zaznamenal debut v talianskej Serii A.
Zdroj: facebook.com
Zdieľajte:

V nedeľu nastúpil v drese jeho FC Parma na slávnom San Sire proti AC Miláno (1:3) vo veku 18 rokov a 251 dní. Najmladším zostáva Marek Hamšík, ktorý mal 17 rokov a 236 dní, keď nastúpil v drese Brescie proti Chievu.

Odchovancovi bratislavského Slovana sa splnil sen, keď prišiel na ihrisko v 77. minúte po vystriedaní Silvestra Varelu. "V roku 2007 som bol ako víťaz bratislavského Milan Campu na zápase AC Milano – Parma. A vtedy ako jedenásťročný chlapec som si povedal, že bolo by super hrať na San Sire. A sen sa mi splnil," citovala Haraslína oficiálna stránka jeho zastupiteľskej agentúry csm-agency.sk. Pre mladého Slováka, ktorý do Parmy prestúpil 1. júla 2013 z juniorky "belasých", je debut v jednej z toplíg sveta úžasný pocit: "Neopísateľný, bolo to niečo úžasné. Je to obrovská vec, že som si mohol zahrať v Serii A. Som za to veľmi rád. Snažil som sa hrať jednoducho. Mrzí ma však, že sme v Miláne vyšli naprázdno."

Haraslín sa dozvedel, že pôjde do ohňa tesne pred tretím inkasovaným gólom, ktorý padol v 76. minúte. Tréner Roberto Donadoni mu prízvukoval, aby hral uvoľnene, a po zápase mu k debutu, rovnako ako kouč domácich Filippo Inzaghi, pogratuloval. Jeden z najlepších hráčov tímu Parmy v Primavere, ktorý si po zápase vymenil dres s Alexom, dostal množstvo gratulácií, práve aj od kouča juniorky Hernana Crespa: "Mal som ich naozaj veľmi veľa. Ďakujem za všetky a som veľmi rád za podporu. Máme teraz voľno, ale ja idem k lekárovi na kontrolu s mojim lýtkom. Dúfam, že všetko bude v poriadku a v utorok budem môcť opäť trénovať."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články