Neapol vyhral s Chievom Verona, Juventus vonku remizoval

Sumár dnešných zápasov talianskej Serie A.

Futbalisti Interu Miláno prehrali v nedeľňajšom dueli 21. kola talianskej Serie A na ihrisku Sassuola 1:3 a z uplynulých troch zápasov majú na konte jediný bod.

Domácich poslali už v prvom polčase do dvojgólového náskoku Simone Zaza a Nicola Sansone a hoci v 83. minúte striedajúci Mauro Icardi zdramatizoval koncovku, triumf Sassuola potvrdil v nadstavenom čase vďaka premenenej penalte Domenico Berardi. V závere videli červenú kartu Sansone na jednej a Isaac Donkor na druhej strane.

SSC Neapol, za ktorý nastúpil Marek Hamšík v 78. min, zvíťazil na ihrisku Chieva Verona 2:1. Neapol sa ujal vedenia v 18. min po vlastnom góle Bostjana Cesara, ale domáci o sedem minút vyrovnali, keď loptu do vlastnej brány usmernil Miguel Britos. Víťazný gól tímu spod Vezuvu zaznamenal v 62. min Manolo Gabbiadini.

Líder tabuľky Juventus Turín remizoval v Udine 0:0, ale po sobotňajšom zaváhaní AS Rím, ktorý remizoval na domácom trávniku s Empoli 1:1, má na čele tabuľky stále sedembodový náskok.

Hetrikom pomohol k víťazstvu FC Turín nad Sampdoriou Janov 5:1 Fabio Quagliarella.

Serie A - 21. kolo:

US Sassuolo Calcio – Inter Miláno 3:1 (2:0)

Góly: 17. Zaza, 30. Sansone, 90.+3 Berardi (z 11m) – 83. Icardi, ČK: 90. Sansone – 90.+2 Donkor.

Atalanta Bergamo - Cagliari 2:1 (1:1)

Góly: 18. Biava, 90.+4 Pinilla - 44. Dessena. 14.000 divákov.

Palermo - Hellas Verona 2:1 (1:1)

Góly: 18. Dybala, 79. Marquez (vlastný gól) - 8. Tachtsidis. 14.058 divákov.

Udinese - Juventus Turín 0:0

12.000 divákov.

Cesena - Lazio Rím 2:1 (0:0)

Góly: 60. Defrel, 77. Cataldi (vlastný gól) - 87. Klose. 16.000 divákov.

Chievo - Neapol 1:2 (1:1)

Góly: 25. Britos (vlastný gól) - 18. Cesar (vlastný gól), 62. Gabbiadini. 10.000 divákov

/Hamšík (Neapol) hral od 78. min/

FC Turín - Sampdoria Janov 5:1 (2:0)

Góly: 16., 29. (z pok. kopu), 65. Quagliarella, 75. Amauri, 90.+3 Peres - 77. Obiang. 16.000 divákov.

AC Miláno - Parma 3:1 (1:1) Góly: 17., 57. Menez, 76. Zaccardo - 24. Nocerino