Smolař Petržela

Neuvěřitelná smůla Petrželi.

Zápas začal velice poklidně nejen na hřišti, ale i v hledišti. Fanoušci totiž protestovali mlčením. Jen při každém dotyku Limberského pískali příznivci Sparty.

Sparta byla aktivnější a více držela balon. Plzeň pak zkoušela rychlé protiútoky, které však většinou končily zvednutým praporkem pomezního rozhodčího.

První větší šanci měl v 30. minutě po odraženém míči ze šestnáctky Hořava, který však trefil jen prostředek brány, kde stál Vaclík. V téže minutě začaly být oba fanouškovské tábory aktivní. Plzeňští přišly s choreem a Sparťané vytáhli pyrotechniku. Stadionem se také neslo "Český fotbal pro fanoušky" a "Pelta ven."

Na konci poločasu, ve 43. minutě, se po přímém kopu Horvátha dostal k míči Kovařík. Stál blízko brankové čáry, ale šance ho překvapila a tak se od něj míč odrazil jenom k Vaclíkovi. Na druhé straně hlavičkoval Lafata jen do rukou Kozáčika.

Druhý poločas začal zajímavě. Obří šanci měl Kolář, který po neodpískaném faulu na Vaclíka netrefil téměř prázdnou bránu. I v 67. minutě, kdy se opět Plzeň dostala ke střele, to byl Kolář, kdo pálil. Jeho projektil nicméně bránu netrefil.

V 74. minutě Plzeň vstřelila branku. Vaclík vyrazil rohový kop je k šestnáctce, kde stál Řezník, který s pomocí teči jednoho ze Sparťanů překonal Vaclíka v brance Sparty.

Ke konci zápasu se začalo hodně přiostřovat. Spraťané se hodně snažili vyrovnat. V 93. minutě rozhodčí po ruce Petrželi nařídil penaltu, ke které se postavil Hušbauer. Proměnil a paradoxně tak penaltou zařídil penalty, jelikož se ve finále neprodlužuje.

První penaltu měla Plzeň, Procházka však nedal. Vácha pak míč poslal pod břevno. Hořava srovnal na 1:1 střelou doprostřed. Švejdíka následně Kozáčik vychytal a bylo to vyrovnané. Wágner poslal Vaclíka na druhou stranu a vrátil Plzni vedení. Hušbauer svou druhou penaltu v zápase proměnil a bylo to 2:2. Další na řadě byl Horváth, který míč poslal k levé tyči. Bednář o chvíli později vyrovnal střelou doprostřed. Kolář s klidem proměnil a nůž na krku měl Lafata, který však udržel nervy na uzdě. Limberského pak uvítal pískot - nezalekl se však a nedal Vaclíkovi šanci. Holek zvládl tíhu momentu a poslal Kozáčika na druhou stranu. Potom si míč vzal Řezník a zavěsil. Krejčí skóroval. Hubník trefil tyč a dal Spartě obří šanci. Lukáš Mareček mohl rozhodnout, ale trefil úplně stejnou tyč jako Hubník. Další stoper, tentokrát Hejda - vymetl růžek. Přikryl opět srovnal. Jako další si vzal míč Petržela - nedal a Sparta dostala další šanci. Kadeřábek rozhodl v 10. sérii o výhře Sparty.

Zdroj informácií: Vlastní tvorba