Austrália zdolala Kóreu vo finále Ázijského pohára a získala prvý titul

Futbalisti Austrálie zvíťazili v sobotňajšom finále Ázijského pohára nad reprezentáciou Kórejskej republiky 2:1 po predĺžení.

"Soccerroos" sú členmi Ázijskej futbalovej konfederácie len od januára 2006 a po deviatich rokoch sa dočkali premiérového triumfu na majstrovstvách Ázie. Pred štyrmi rokmi podľahli vo finále Japonsku 0:1 po predĺžení.

Skóre stretnutia na radosť vypredaného štadióna v Sydney otvoril v 45. minúte Massimo Luongo, ktorý vôbec prvýkrát na turnaji prekonal kórejského brankára. Po zmene strán vyvinuli Kórejčania veľkú snahu o vyrovnanie a sústredený defenzívny val súpera sa im podarilo zlomiť až v nadstavenom čase, keď sa presadil Son Heung-Min. V extračase rozhodol o triumfe domácej reprezentácie James Troisi. Naposledy sa Kórea radovala zo zisku kontinentálneho titulu v roku 1960.