Legendárny Roberto Carlos podstúpil operáciu srdca: Nemal som infarkt
Niekdajší hviezdny obranca Realu Madrid absolvoval operáciu srdca. Nemocnica Vila Nova Star v Sao Paule potvrdila informáciu v piatok bez ďalších podrobností.
Päťdesiatdvaročnému Carlosovi zistili v pondelok srdcovú obštrukciu – problém s koronárnymi tepnami, ktoré zásobujú srdcový sval krvou a kyslíkom.
V ten istý deň mu lekári odporučili podstúpiť koronárnu angioplastiku. Ide o minimálne invazívny zákrok, ktorý rozširuje zablokované alebo zúžené srdcové tepny. V súlade s lekárskym protokolom bol ihneď prijatý na jednotku intenzívnej starostlivosti.
Prečítajte si aj
VIDEO Cristiano Ronaldo po šlágri smútil, Rodák a Duda zariadili výhru a predĺženie série
"Chcem objasniť nedávne informácie. Podstúpil som preventívnu lekársku procedúru, ktorú som predtým plánoval so svojím lekárskym tímom. Procedúra bola úspešná a som v poriadku. Nemal som infarkt. Som spokojný, dobre sa zotavujem a teším sa na to, že sa vrátim do plnej kondície a čoskoro obnovím svoje profesionálne aj osobné činnosti. Srdečná vďaka za všetky správy podpory, starostlivosti a záujmu. Chcem všetkých uistiť, že nie je dôvod na obavy. Ďakujem veľmi pekne celému zdravotníckemu personálu, ktorý sa o mňa postaral," napísal nedávno na sociálnej sieti.
Carlos bol počas kariéry jeden z najofenzívnejšie ladených ľavých obrancov. S Brazíliou vyhral 125 zápasov a 11 rokov pôsobil v Reale Madrid.
S národným tímom bol vo finále MS 1998, o štyri roky neskôr ho vyhral a s „kanárikmi“ triumfoval v rokoch 1997 a 1999 aj na Copa America. S „bielym baletom“ ovládol trikrát Ligu majstrov a okrem španielskeho klubu pôsobil aj v Palmeiras, Interi Miláno či Fenerbahce Istanbul. Informácie priniesla agentúra AP.