Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Zákrok na kriminál. Duda po faule Limberského nedohral

Podľa poľských médii vynechá aj zápasy proti Ajaxu v Európskej lige.
Zdroj: facebook.com
Zdieľajte:

Slovenský futbalista Ondrej Duda nedohral sobotňajší prípravný zápas medzi jeho Legiou Varšava a Viktoriou Plzeň (2:1) na sústredení v tureckom Beleku. Dvadsaťročný stredopoliar musel opustiť ihrisko už po 15 minútach po tom, čo ho hrubo fauloval Dávid Limberský. Informoval portál legia.sport.pl.

Duda s bolestivým výrazom v tvári a ošetrenou nohou opustil hraciu plochu za pomoci lekárov. Presný rozsah zranenia ani dĺžka jeho absencie zatiaľ nie sú známe. Ako však neskôr informoval klub prostredníctvom facebooku, nejde o zlomeninu. "Najdôležitejšia správa je, že kosť nie je zlomená. V súčasnosti prebiehajú ďalšie vyšetrenia. Ondrej ďakuje za všetky podporné slová a sľubuje fanúšikom, že spraví všetko preto, aby sa čo najskôr vrátil na ihrisko," uviedla Legia. Podľa poľských médií je však ohrozený jeho štart v 16-finále Európskej ligy UEFA proti Ajaxu Amsterdam.

"Zatiaľ nevieme nič bližšie o jeho zranení. Bol to príšerný faul, niečo také do prípravných zápasov nepatrí. Mala byť za to červená karta. Duda bol v skvelej kondícii a teraz nejakú dobu pravdepodobne nebude môcť hrať ani trénovať," uviedol tréner Henning Berg. "Všetko sa to udialo blízko mňa. Až ma rozbolela hlava. Uvidíme, čo bude ďalej. Počkajme si na diagnózu od lekárov. Nerozumiem takejto agresivite hráčov Viktorie. Ich tréner im pritom za podobné zákroky veselo tlieskal," doplnil nervózne prezident klubu Boguslaw Lesnodorski.

Video zo zápasu. Faul na Dudu je v čase 20:55

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články