Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

City arénu plánujú pokrstiť koncom augusta, prísť by mali legendy

Výstavba futbalového štadióna City aréna, ktorý bude domovským stánkom fortunaligového FC Spartak Trnava, pokračuje v súlade s prvotnými plánmi.
Zdroj: facebook.com
Zdieľajte:

Jeho otvorenie spoločne s priľahlou obchodnou galériou by sa malo uskutočniť v piatok 21. augusta 2015 vo večerných hodinách, klub by ho chcel zápasovo pokrstiť o dva dni neskôr.

Oficiálne otvorenie celého projektu bude pre mesto Trnava predstavovať významný deň. "Pri tejto príležitosti pripravujeme sprievodné akcie aj v centre mesta, do Trnavy zavítajú slovenskí i zahraniční speváci zvučných mien," uviedol na oficiálnom webe Spartaka predseda predstavenstva investorskej spoločnosti Pavol Adamec.

Na klubovej úrovni by mali štadión pokrstiť v nedeľu 23. augusta. Definitívny scenár osláv ešte známy nie je, vedenie "bílych andelov" však pracuje na exhibičnom dueli, v ktorom proti sebe nastúpia starí páni Spartaka a legendy Ajaxu Amsterdam. Následne na trávnik vybehnú A mužstvá, organizátori chcú pritiahnuť do Trnavy klub európskeho formátu.

Štadión je projektovaný podľa technických parametrov a požiadaviek UEFA a FIFA, súčasťou areálu bude dvojpodlažné podzemné parkovisko, administratívne priestory a obchodné centrum s multikinom. Celý komplex bude spĺňať štandardy moderných stavieb vrátane ekologických technológií a energetickej úspornosti. V súčasnosti sa intenzívne pracuje aj v interiéri, kde pracovníci inštalujú siete, vzduchotechniku a elektroinštalácie. V hľadisku futbalového stánku osadili už takmer päťdesiat percent sedadiel.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články