Hamšíkov Neapol zvíťazil na ihrisku Lazia, AC doma prehralo s Atalantou

Sumár dnešných zápasov talianskej Serie A.

V úvodnom nedeľňajšom zápase 19. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazil v súboji tabuľkových susedov SSC Neapol na ihrisku Lazia Rím 1:0, keď o jediný gól sa postaral v 18. minúte Gonzalo Higuain. Slovenský reprezentant Marek Hamšík nastúpil za hostí od 62. minúty. Neapol vďaka tomuto víťazstvu preskočil v tabuľke Lazio a figuruje na 3. mieste za Juventusom a AS Rím.

FC Janov, za ktorý nastúpil Juraj Kucka v 77. minúte, remizoval so Sassuolom 3:3. Remízu pre domácich zachránil v druhej minúte nadstaveného času z pokutového kopu Ioannis Fetfatzidis.

V nevýrazných výkonoch pokračuje AC Miláno, ktoré prehralo na domácom trávniku s Atalantou Bergamo 0:1. Pre milánsky klub to bol už štvrtý zápas v rade bez plného bodového zisku.

Tri body za víťazstvo 2:1 na ihrisku Chieva Verona zaistil Fiorentine vo 4. minúte nadstaveného času Khouma Babacar.

Výsledky:

Lazio Rím - SSC Neapol 0:1 (0:1)

Gól: 18. Higuain, 31.000 divákov.

/M. Hamšík (Neapol) nastúpil v 62. minúte/

Udinese Calcio - Cagliari 2:2 (0:1)

Góly: 55. Allan, 56. Thereau - 39. Galvao, 90.+1 (z pok. kopu) Avelar, 12.000 divákov.

Cesena - FC Turín 2:3 (1:2)

Góly: 43., 85. (oba z pok. kopov) Brienza - 20. Benassi, 22. Quagliarella, 87. Lopez, 16.000 divákov.

Chievo Verona - AC Fiorentina 1:2 (0:1)

Góly: 72. Pellissier - 35. Rodriguez, 90.+4 Babacar, 10.000 divákov.

FC Janov - Sassuolo 3:3 (1:1)

Góly: 53., 90.+2 (z pok. kopu) Fetfatzidis, 25. Falque - 19. (z pok. kopu), 69. Berardi, 50. Missiroli, 20.000 divákov.