Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Duda odmietol veľkokluby, sezónu dohrá v Legii

Ondrej Duda odmietol ponuky gigantov.
Zdroj: futbalovysvet.sk
Zdieľajte:

Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda odmietol záujem Interu Miláno. Jeho agent Karol Csontó riešil v uplynulom týždni otázku prestupu priamo s trénerom talianskeho veľkoklubu Robertom Mancinim, k dohode však nedospeli. Na stretnutí sa mal zúčastniť aj otec hráča Legie Varšava Ondrej Duda starší, ten však odmietol prísť a pre web przegladsportowy.pl uviedol: "Do konca sezóny sa už nebudeme baviť o žiadnom prestupe."

O talentovaného stredopoliara prejavilo záujem v uplynulom období hneď niekoľko renomovaných európskych klubov vrátane nemeckého Hamburgu či talianskeho SSC Neapol. Dvadsaťročný slovenský reprezentant sa však nedávno vyjadril, že sezónu s určitosťou dohrá v Legii. Nezlákal ho ani enormný záujem trénera milánskeho Interu. "Požiadali ma, aby som prišiel na stretnutie, ale ja som odmietol. Ondrej do konca sezóny nepôjde už nikam," uviedol Duda starší.

"Nechceme už nič meniť. Sme radi, že klub ako Inter sa zaujíma o môjho syna, ale toto nie je najlepší čas na prestup. Pýtali sme sa vedenia Legie a zhodli sme sa. Chceme, aby Ondrej dohral sezónu vo Varšave," pokračoval hráčov otec na webe poľského periodika. Podľa neho sa výška finančnej kompenzácie za Dudu pohybuje v rozpätí od 6 do 8 miliónov poľských zlotých (vyše 1,5 milióna eur). "Záujem klubov o Ondreja je pravidelný. Teraz je však akýkoľvek transfer veľmi nepravdepodobný. Chcem, aby dohral sezónu u nás," dodal prezident Legie Boguslaw Lesnodorski.

Duda má po jesennej časti sezóny v drese poľského majstra na konte sedem gólov. Štyri strelil v najvyššej domácej a ďalšie tri pridal v Európskej lige 2014/2015.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články