Na Ázijskom pohári úspešný vstup domácej Austrálie

Futbalisti domácej Austrálie zaznamenali úspešný vstup do majstrovstiev Ázie, keď v otváracom zápase celého turnaja zdolali v piatok Kuvajt presvedčivo 4:1 (2:1).

"Socceroos" prehrávali na vypredanom Rectangular Stadium v Melbourne od 8. minúty po gólovej hlavičke Hussaina Fadhela, no ešte do polčasovej prestávky skóre otočili, keď do čierneho namierili kanonier Tim Cahill a Massimo Luongo. V druhom dejstve poistili víťazstvo favorita kapitán Mile Jedinak z pokutového kopu a v nadstavenom čase James Troisi.

Šampionát sa prvýkrát koná mimo ázijského kontinentu, Austrália sa pridružila do Ázijskej futbalovej konfederácie až v januári 2006. Na Ázijskom pohári účinkuje 16 tímov, titul z roku 2011 obhajuje Japonsko, debutantom je Palestína. Do vyraďovacej fázy postúpia zo štyroch štvorčlenných skupín prví dvaja, finále sa bude hrať 31. januára v Sydney.