Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Situácia okolo Lamparda zrejme vyriešená

Anglický futbalista Frank Lampard je zmluvne viazaný s Manchestrom City a nemá žiadnu formálnu dohodu s jeho americkým sesterským tímom New York City FC. Vo štvrtok to potvrdilo vedenie anglickej Premier League v súvislosti s nejasnosťami o aktuálnom zmluvnom statuse skúseného stredopoliara.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Novovzniknutý klub zámorskej MLS z New Yorku vlani v júli prezentoval podpis dvojročnej zmluvy s Lampardom, čo využil na podporu predaja dresov i sezónnych permanentiek. O čosi neskôr ale už zainteresovaní informovali o hosťovaní 36-ročného hráča v Manchestri City. To sa napokon predĺžilo až do konca prebiehajúcej sezóny, oba kluby ale už slovo "hosťovanie" prestali používať a funkcionári Manchestru City koncom roka už hovorili iba o "predĺžení" kontraktu.

Vedenie zámorskej MLS pre agentúru AP uviedlo, že Lampard nemá podpísaný kontrakt s NYCFC, je ale zmluvne viazaný so spoločnosťou City Football Group, ktorá zastrešuje portfólio klubov patriace šejkovi Mansourovi z Abú Zabí. Tam patria manchesterský i newyorský klub.

Predstavitelia anglickej Premier League preto situáciu skúmali a potvrdili, že neboli porušené predpisy, pretože Lampardov jediný kontrakt je s Manchestrom City, kde nie je na hosťovaní. "Frank Lampard je registrovaný s Manchestrom City do konca sezóny 2014/2015," píše sa v stanovisku Premier League.

Zotrvanie Lamparda na Britských ostrovoch pobúrilo aj fanúšikov New York City. "Chceme verejne odsúdiť rozhodnutie Franka Lamparda. Veľa fanúšikov, vrátane našich členov, sa rozhodlo podporovať tím, kúpilo si permanentky i klubové oblečenie pod dojmom, že Frank Lampard bude hrať za New York City Football Club a nie za Manchester City," uviedlo začiatkom roka v oficiálnom stanovisku newyorské združenie fanúšikov Third Rail.

Na konci minulej sezóny opustil 106-násobný anglický reprezentant Chelsea a prestúpil do New Yorku, zostal ale v Manchestri City, údajne s cieľom udržať sa v hernej kondícii. V manchesterskom drese zaznamenal v prebiehajúcej sezóne šesť gólov v 17 vystúpeniach.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články