Hamšík skóroval, v šlágri nerozhodne

V Taliansku sa po krátkej prestávke opäť rozbieha Serie A.

Futbalisti AS Rím vyhrali v úvodnom zápase 17. kola talianskej Serie A na trávniku Udinese 1:0. O jediný gól sa postaral už v 17. minúte Astori. Jediný gól vzbudil hnev domácich hráčov, pretože nebolo jasné, či lopta po hlavičke Astoriho prešla za bránkovú čiaru. Od brvna sa totiž odrazila do zeme a potom priamo do rúk brankára, no ani televízne zábery jasne nepreukázali, či prešla za čiaru.

Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík prispel gólom k jasnému triumfu SSC Neapol v Cesene 4:1, keď v 64. minúte zvýšil na 3:0. Odohral celý zápas, dva góly zaznamenal argentínsky útočník Gonzalo Higuain. Neapol sa dostal v tabuľke na štvrté miesto o skóre za Lazio Rím. AC Miláno prekvapujúco prehralo na San Sire s nováčikom zo Sassuola 1:2, víťazný gól hostí strelil Simone Zaza. FC Janov v základnej jedenástke bez slovenského reprezentanta Juraja Kucku prehrával s Atalantou Bergamo 0:2, no napokon vybojoval aspoň remízu. Kucka nastúpil v 86. minúte. V sicílsko-sardínskej konfrontácii Palermo deklasovalo Cagliari 5:0, keď o svojom triumfe rozhodlo už v prvom polčase. Dvomi golmi sa blysol Argentínčan Paulo Dybala.

US Palermo - US Cagliari 5:0 (3:0)

Góly: 6. Morganella, 10. Munoz, 33. a 72. Dybala (prvý 11 m), 85. Barreto, ČK: 26. Conti (Cagliari)

AC Parma - ACF Fiorentina 1:0 (1:0)

Gól: 11. Costa

AC Cesena - SSC Neapol 1:4 (0:2)

Góly: 75. Brienza - 29. Callejon, 41. a 72. Higuain, 64. HAMŠÍK