window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Dosiahol s nimi najväčšie úspechy, teraz ich nechal na holičkách: Tím Niké ligy nečakane musí hľadať nového trénera

PODBREZOVÁ - Český futbalový tréner Roman Skuhravý opúšťa po troch rokoch FK Železiarne Podbrezová.
Lavička (Ilustračné foto).
Zdroj: Freepik.com
Zdieľajte:

V klube skončil na vlastnú žiadosť. Účastník Niké ligy na svojom webe informoval, že už hľadá za 49-ročného kouča náhradu.

"Dôvod, ktorý ma viedol k tomuto neštandardnému kroku, si nechám pre seba. Nový klub v tom nie je a už teraz je to nepríjemná situácia pre všetky strany. Som vďačný, že som tu mohol pôsobiť, ale každý príbeh sa raz skončí. Ďakujem za nádherné tri roky, bola to jazda, ktorá ma veľa naučila,“ uviedol teraz už bývalý tréner Podbrezovej Roman Skuhravý exkluzívne pre Slovenskú televíziu.

Skuhravý prevzal kormidlo v Podbrezovej v júli 2021 a hneď vo svojej prvej sezóne dokázal doviesť tím do najvyššej súťaže. V premiérovom ročníku v Niké lige skončili "železiari" pod jeho vedením na štvrtom mieste, čo je najlepšie umiestnenie klubu v jeho vyše storočnej histórii. V uplynulej sezóne 2023/2024 obsadili Podbrezovčania šiestu priečku, zároveň dokráčali až do semifinále Slovenského pohára.

Prečítajte si aj

Vľavo hráč Trnavy Miloš Kratochvíl a hráč Sparty Ermal Krasniqi počas zápasu.Trnava na českého majstra nemala: Prestížne derby suverénne ovládla Sparta

"Tréner sa rozhodol nepokračovať ďalej v našom klube, ďakujeme mu za fantastickú robotu, ktorú pre nás urobil. Bude veľmi ťažké ho v pokročilom štádiu prípravy nahradiť. Budeme musieť veľmi rýchlo konať, pretože odchádzame na sústredenie. Situácia nie je jednoduchá, ale verím, že ju vyriešime najlepšie v rámci možností, ktoré máme," povedal pre klubový web generálny manažér "železiarov" Miroslav Poliaček.

Skuhravý viedol Podbrezovú v 109 súťažných zápasoch. Z toho bolo 65 v Niké lige, 30 počas pôsobenia v 2. lige a 14 v pohárovej súťaži.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články