window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Chorvátsko zažíva náročné časy: Po expresnom konci na EURO ďalšia tvrdá rana

LIPSKO - Európska futbalová únia (UEFA) udelila Chorvátsku pokutu vo výške 105.000 eur.
Fanúšikovia Chorvátska v súboji s Albánskom.
Zdroj: TASR/AP - Sunday Alamba
Zdieľajte:

Dôvodom boli incidenty jeho priaznivcov počas pondelkového zápasu B-skupiny na ME proti Taliansku (1:1). Podľa agentúry Reuters zadržali po zápase viacero chorvátskych fanúšikov.

Počas zápasu v Lipsku zapálili Chorváti niekoľko svetlíc a na ihrisko hádzali plastové poháre. "Chorvátska futbalová federácia dostala pokutu vo výške 105.000 eur za nevhodné správanie sa jej priaznivcov počas zápasu s Talianskom," uviedla vo vyhlásení UEFA.

Nemecká polícia zadržala po dueli niekoľko výtržníkov z radov chorvátskych fanúšikov. "Policajným zložkám sa podarilo okamžite zadržať päť osôb. V priebehu dňa sme päticu predviedli pred sudcu, ktorý im potvrdil preventívnu väzbu do utorka," vyhlásil hovorca miestnej polície.

Prečítajte si aj

Slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar.Škriniar pozná zbraň na favorizované Anglicko: Môže to hrať v náš prospech

Orgány činné v trestnom konaní vzali do väzby aj ďalších troch ľudí. Všetky osoby v utorok ráno prepustili s nariadením, že musia opustiť krajinu.

Na štadióne musela polícia zasahovať proti viacnásobnému použitiu pyrotechnických výrobkov. Po zápase približne 20 Chorvátov fyzicky napadlo talianskych priaznivcov, pričom dvoch museli hospitalizovať. Chorvátsko nepostúpilo na ME zo základnej skupiny do osemfinále.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články