window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Rumunský obranca Dragushin: Proti Slovensku ukážeme, že si zaslúžime postup

KOLÍN - Rumuni sa zastrájajú! Proti Slovensku ukážeme, že si zaslúžime postúpiť.
Hráči Rumunska sa radujú po góle na EURO 2024.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Veľmi zaujímavá situácia nastala v E-skupine na EURO 2024, keď všetky štyri tímy majú na konte pred záverečným kolom zhodne po tri body. Slovensko hrá v záverečnom zápase skupiny proti Rumunsku. V druhom, súbežne hranom zápase, si Belgicko zmeria sily s Ukrajinou.

Bez ohľadu na výsledok druhého zápasu, Slovensko s určitosťou postúpi v prípade výhry proti Rumunsku a s najväčšou pravdepodnosťou aj v prípade remízy a zisku jedného bodu. Na konte by malo 4 body a očakával by sa postup z tabuľky tretích tímov. Na posledných dvoch európskych šampionátoch zakaždým stačili 4 body na postup.

Prečítajte si aj

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo (štvrtý sprava) sa teší so spoluhráčmi z výhry.VIDEO Silné emócie na EURO 2024: Cristiano Ronaldo na roztrhanie, votrelci viackrát prerušili duel, dočkal sa len jediný

V prípade prehry Slovenska s Rumunskom by sa zverenci trénera Francesca Calzonu museli spoliehať na pomoc Ukrajiny, ktorá by sa musela postarať o senzáciu a poraziť Belgicko, čím ho odsunula na štvrtú pozíciu a Slováci by mohli veriť v postup z tabuľky tretích tímov.

Isté je jedno, Rumunsko nám v záverečnom skupinovom vystúpení nedaruje nič zadarmo. "Myslím si, že naša obrana mala byť rozhodnejšia, ale proti Slovensku ukážeme, že si zaslúžime postúpiť zo skupinovej fázy. Naozaj verím v naše šance. Sústredíme sa na náš cieľ, stále môžeme dosiahnuť to, čo chceme,“ vyhlásil odhodlane obranca Rumunska Radu Dragushin po prehre s Belgickom pre tlačovú službu UEFA.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články