window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Porušujú práva hráčov: FIFPRO podala žalobu na FIFA!

LONDÝN - FIFA má na krku veľký problém.
Futbalové majstrovstvá sveta v roku 2030 sa budú hrať prvýkrát v histórii na troch kontinentoch.
Zdroj: TASR/AP - Jae C. Hong
Zdieľajte:

Európske členské zväzy Medzinárodnej federácie profesionálnych futbalistov (FIFPRO) začali právne kroky proti Medzinárodnej futbalovej federácii (FIFA) v súvislosti s rozšírením MS klubov, ktoré podľa nich porušuje práva hráčov na oddych medzi sezónami.

FIFA v máji uviedla, že sa nechystá zmeniť formát súťaže, na ktorej sa po novom predstaví až 32 klubov v termíne od 15. júna do 13. júla budúceho roka. FIFPRO uviedlo, že ak nepríde ku zmenám, odštartuje právne kroky a Anglická asociácia profesionálnych futbalistov i Francúzska hráčska únia vo štvrtok podali žalobu na bruselský obchodný súd. Oba subjekty sú členmi FIFPRO.

Prečítajte si aj

Milan Škriniar v drese francúzskeho PSG.Chystá sa PSG rozlúčiť so Škriniarom? Plánuje novú posilu na pozíciu stredného obrancu, zameral dve hviezdy

"Členské zväzy FIFPRO Europe dnes podali proti FIFA právny nárok, v ktorom napadli zákonnosť rozhodnutí FIFA jednostranne stanoviť Medzinárodný kalendár zápasov (IMC) a najmä rozhodnutie vytvoriť a naplánovať majstrovstvá sveta klubov FIFA 2025. Hráčske odbory sa domnievajú, že tieto rozhodnutia porušujú práva hráčov a ich odborov podľa Charty základných práv EÚ a zároveň potenciálne porušujú právo hospodárskej súťaže EÚ," uviedla organizácia vo vyhlásení.

Žaloba žiada bruselský obchodný súd, aby prípad postúpil Európskemu súdnemu dvoru (ESD). FIFA sa k prípadu zatiaľ nevyjadrila.

FIFPRO bude zastupovať právnická firma Dupont-Hissel, ktorú založil Jean-Louis Dupont. Belgický právnik bol súčasťou tímu pri prelomovom prípade Bosman z roku 1995, ktorý pomohol prepísať pravidlá, podľa ktorých fungujú hráčske zmluvy. Informovala agentúra Reuters.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články