window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Barcelona neuspela s odvolaním, bude bez posíl

Španielsky futbalový veľkoklub FC Barcelona nebude môcť v roku 2015 podpísať kontrakt so žiadnym novým hráčom.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Športový arbitrážny súd (CAS) zamietol odvolanie sa Kataláncov voči trestu od FIFA za porušenie pravidiel pri prestupe zahraničných hráčov do 18 rokov a ten tak nadobudol právoplatnosť. Barcelona ale zvažuje ďalšie odvolanie na Švajčiarsky federálny súd.

FIFA v apríli tohto roka za porušenie pravidiel udelila Barcelone pokutu vo výške približne 375.000 eur a zakázala jej robiť zmeny v kádri v dvoch najbližších prestupových obdobiach. Katalánci obvinenia popreli a odvolali sa na CAS, ktorý si začiatkom decembra vypočul obhajobu funkcionárov španielskeho klubu. Pôvodný trest ale teraz potvrdil a tak bude môcť byť Barcelona aktívna v transferoch hráčov až v januári 2016.

Vedenie Barcelony podľa FIFA porušilo pravidlá pri registrácii neplnoletých hráčov v desiatich z osemnástich prešetrovaných prípadov. "Barcelona nemôže akceptovať v žiadnom prípade rozhodnutie, ktoré napáda ducha našej akadémie La Masia, príkladnej športovo-vzdelávacej inštitúcie pre celý svet," reagovala v apríli Barcelona na verdikt FIFA. Informovala agentúra Reuters.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články