Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Slovan v Lige majstrov určite nasadený: Belasý majster vstúpi do novej edície s najvyšším koeficientom!

BRATISLAVA - Futbalisti sériového slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava vstúpia do novej edície európskych pohárov s doteraz najvyšším koeficientom.
Futbalisti Slovana Bratislava, zľava Milan Borjan a Juraj Kucka počas osláv majstrovskej trofeje.
Futbalisti Slovana Bratislava, zľava Milan Borjan a Juraj Kucka počas osláv majstrovskej trofeje. Zdroj: TASR - Martin Baumann
Zdieľajte:

Ten si vyslúžili štyrmi európskymi skupinovými fázami v uplynulých piatich ročníkoch i dvomi postupmi do jarnej play off. Informoval o tom klubový web Slovana.

S koeficientom 30,500 bude Slovan v prvom predkole Ligy majstrov určite nasadený a rovnaké konštatovanie by platilo v prípade ďalších kôl. V prvom predkole má vyšší koeficient už len Karabach a Ferencváros Budapešť. Súpera spoznajú "belasí" 18. júna na žrebe v Nyone, o deň neskôr sa bude žrebovať druhé predkolo.

Prečítajte si aj

Tréner SSC Neapol a slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona.V kádri aj trojica debutantov: Calzona nominoval na hlavnú fázu prípravy na EURO 32 hráčov

Medzi možnými protivníkmi Slovana v 1. predkole sú zástupcovia San Marína, Andorry či Malty, no aj Celje zo Slovinska či Dinamo Batumi z Gruzínska. Termíny zápasov sú stanovené na 9./10. júla a 16./17. júla.

Nenasadené kluby v 1. predkole Ligy majstrov 2024/25: Virtus (San Maríno), UE Santa Coloma (Andorra), Egnatia (Albánsko), FK Dečič (Čierna Hora), FC Differdange (Luxembursko), FC Struga (Severné Macedónsko), Vikingur (Island), FC Ordabasy (Kazachstan), FK Panevežys (Litva), Dinamo Minsk (Bielorusko), Larne FC (Severné Írsko), Hamrun Spartans (Malta), NK Celje (Slovinsko), Dinamo Batumi (Gruzínsko), Borac Banja Luka (Bosna a Hercegovina)

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články