Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Tréner Dúbravku to vidí jasne: Veľmi smutné a kruté pre Premier League!

LONDÝN - Eddie Howe, tréner futbalistov Newcastlu, označil koniec Mauricia Pochettina na lavičke Chelsea za krutý a smutný pre anglickú Premier League.
Tréner Newcastle Eddie Howe.
Zdroj: TASR/AP - Thibault Camus
Zdieľajte:

Vedenie londýnskeho klubu ukončilo spoluprácu s Argentínčanom po vzájomnej dohode, hoci vo svojej prvej sezóne s tímom postúpil do kvalifikácie Európskej konferenčnej ligy.

"Myslím si, že Mauricio je veľmi dobrý tréner. Darí sa mu neuveriteľne dobre bez ohľadu na to, aký klub vedie. Pre Premier League je veľmi smutné, ak takýto tréner príde o prácu. Najmä je to však kruté, pretože jeho výkony v Chelsea boli veľmi dobré," uviedol podľa agentúry AFP Howe, kouč tímu, v ktorom pôsobí aj slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka.

Prečítajte si aj

Tréner West Hamu David Moyes.Dosiahnuť čo najlepšiu úroveň a splniť stanovené ciele: West Ham vymenoval nástupcu Moyesa

V uplynulom ročníku skončila Chelsea na šiestom mieste, vo finále Anglického ligového pohára prehrala 0:1 s Liverpoolom. V Anglickom pohári FA nestačila v rovnakom pomere na Manchester City v semifinále (0:1).

Pochettino pôsobil v minulosti v Paríži Saint-Germain i Tottenhame. Do Chelsea prišiel na konci sezóny 2022/23 a dojem z neúspešného ročníka napravil tým, že s ňou postúpil do futbalovej Európy. Na lavičke vtedy nahradil Grahama Pottera.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články