Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Pre Manchester City môže prísť Girona o účasť v Lige majstrov

GIRONA - Senzácia španielskej La Ligy Girona môže prísť o miestenku v Lige majstrov, pre Manchester City.
Hráč Girony Artem Dovbyk (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi po tom, ako strelil úvodný gól.
Zdroj: TASR/AP - Joan Monfort
Zdieľajte:

Za Realom Madrid a FC Barcelonou je Granada tretia v tabuľke španielskej La Ligy. Ohromujúce prekvapenie súťaže! Získala miestenku do skupinovej fázy Ligy majstrov, no podľa informácií The Times o účasť v milionárskej súťaži môže prísť.

UEFA požiadala majiteľov anglického Manchester City, aby predali časť svojho podielu v katalánskej Girone, ak chcú mať oba kluby v skupinovej fáze Ligy majstrov. Ak City Football Group nezníži svoju účasť v Girone, tá bude musieť hrať len v Európskej lige.

Prečítajte si aj

Bruno Fernandes a gólové oslavy futbalistov Manchestru United.Dve hviezdy Manchesteru United môžu v lete odísť do Saudskej Arábie

Spoločnosť City Football Group vlastní 100 % podiel v Manchesteri City a 47 % podiel v Girone. Oba tímy sa kvalifikovali do skupinovej fázy Ligy majstrov, ale City Football Group musí znížiť podiel jedného z nich pod 30 %, ak chce, aby v LM hrali oba tímy.

Girona je v tomto smere jasná voľba a City Football Group musí predať časť svojho podielu v tomto klube. UEFA tento týždeň zaslala klubom pravidlá o viacnásobnom vlastníctve tímov v budúcej sezóne európskych súťaží.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: The Times

Diskusia

Podobné články