Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Toto leto Mbappé a budúce? Real Madrid si už našiel hlavný prestupový cieľ na rok 2025

MADRID - Tento rok Mbappe a budúci? Real Madrid si vytýčil hlavný prestupový cieľ na leto 2025.
Florian Wirtz (Leverkusen) strieľa gól.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Kylian Mbappe oficiálne oznámil, že končí v PSG a očakáva sa, že po finále Ligy majstrov francúzskeho útočníka Real Madrid oficiálne predstaví ako svoju novú posilu.

No vedenie "bieleho baletu" už usilovne pracuje aj na budúcich posilách. Manažment si určil prestupovú prioritu na leto 2025 a tou je Florian Wirtz z Bayeru Leverkusen.

Vedenie kráľovského klubu na čele s prezidentom Florentinom Perezom už podniklo prvé kroky, aby Wirtza dokázalo priviesť na štadión Santiaga Bernabeua, informuje španielska Marca.

Prečítajte si aj

Kylian Mbappe oslavuje so spoluhráčmi z PSG.Legenda Realu Madrid po tejto sezóne odíde: Svoje číslo prenechá Mbappemu

Wirtz patrí k lídrom Leverkusenu, ktorý v tejto sezóne neprehral ani jeden súťažný zápas. Má šancu na zisk treble, keďže bundesligový titul má vo vrecku a zahrá si finále Nemeckého pohára aj Európskej ligy.

Wirtz sa rozhodol, že aj budúcu sezónu odohrá za "farmaceutov". S jedenástimi gólmi je druhým najlepším strelcom Leverkusenu v Bundeslige a s jedenástimi asistenciami je druhým najlepším nahrávačom súťaže.

Zmluvu s "farmaceutmi" má platnú do leta 2027 a Transfermarkt odhaduje jeho trhovú hodnotu na 110 miliónov eur. A ktovie, možno sa do Realu Madrid presunie spoločne aj so svojím súčasným trénerom Xabim Alonsom. Špekuluje sa o tom, že bývalý hráč "bieleho baletu" môže v budúcnosti nahradiť Carla Ancelottiho.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Marca

Diskusia

Podobné články