Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Prognóza britských expertov: Slovákov čaká na EURO totálny prepadák

LONDÝN - Podľa prognózy britských expertov čaká Slovákov na EURO 2024 obrovský prepadák.
Slovenská futbalová reprezentácia.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovenská futbalová reprezentácia sa na EURO 2024 v Nemecku stretne v skupine s Belgickom, Ukrajinou a Rumunskom. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať táto skupina pre zverencov trénera Francesca Calzonu ako priechodná, nemyslia si to odborníci z britského portálu 90min.com.

Favorit tejto skupiny je podľa nich úplne jasný - Belgicko. "Suverén skupiny je jednoznačný. Belgičania mali pri žrebe šťastie a ocitli sa v pomerne ľahkej skupine. Všetko okrem prvenstva v nej bude sklamaním," píše portál 90min.com.

Prečítajte si aj

Cristiano Ronaldo počas prípravného zápasu Paríž St. Germain - Al-Nassr v Osake.VIDEO Cristiano Ronaldo vybuchol a schytal to súper, rozhodca aj diváci: Hviezdny kapitán boj o finále nedohral

Druhú postupovú pozíciu podľa britských expertov získa Ukrajina, ktorá sa na EURO dostala z baráže. "Ukrajinci majú to, čo chýba Slovákom i Rumunom – skúsenosti. Preto by mali obsadiť v skupine druhé postupové miesto."

Podľa spomínanej prognózy obsadí Slovensko v skupine na EURO poslednú štvrtú pozíciu a nekvalifikuje sa do vyraďovacej časti ani ako jeden z najlepších tretích tímov. Zaujímavosťou je, že do osemfinále nepostúpi podľa 90min.com ani Česko. Majstrom Európy sa podľa ich predpovede stane Francúzsko, ktoré vo finále zdolá Portugalsko.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: 90min.com

Diskusia

Podobné články