Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Podozrivý z trestného činu: Zastavená činnosť, Ajax vyšetruje významnú klubovú postavu!

AMSTERDAM - Holandský futbalový gigant Ajax Amsterdam pozastavil výkon funkcie generálnemu riaditeľovi a predsedovi predstavenstva Alexovi Kroesovi.
Fanúšikovia Ajaxu Amsterdam reagujú na tribúne.
Fanúšikovia Ajaxu Amsterdam reagujú na tribúne. Zdroj: TASR/AP - Peter Dejong
Zdieľajte:

Holandský futbalový klub Ajax Amsterdam v utorok oznámil, že pozastavuje výkonnú funkciu generálnemu riaditeľovi a predsedovi predstavenstva Alexovi Kroesovi. Ten čelí podozreniam z obchodovania s dôvernými informáciami. Informovala o tom agentúra AFP.

Klub informoval o tom, že Kroes kúpil viac ako 17.000 akcií Ajaxu týždeň pred jeho plánovaným vymenovaním 2. augusta 2023. "Dozorná rada požiadala o externé právne poradenstvo, ktoré naznačuje, že sa Kroes pravdepodobne zapojil do obchodovania zasvätenej osoby. Obchodovanie s využitím dôverných informácií je trestný čin," citovala AFP z vyhlásenia Ajaxu.

Prečítajte si aj

Hráč Scott McTominay (vpravo) z Manchestru United sa raduje z gólu so spoluhráčmi.Dlhých 11 rokov pôsobil v Manchestri City: United prišli s oficiálnou ponukou, ale dostali košom!

Samotný Kroes priznal, že to "nebolo najmúdrejšie rozhodnutie", ale dodal, že mal v úmysle vyslať pozitívny signál, ktorý by vyžaroval dôveru v klub. Najnovší vývoj je ďalšou nepríjemnosťou pre 36-násobného holandského šampióna, ktorý prežil najhorší štart do sezóny v histórii. Tím sa nakrátko ocitol na chvoste tabuľky Eredivisie. Ajaxu patrí sedem kôl pred koncom ročníka piata priečka s priepastnou 28-bodovou stratou na lídra PSV Eindhoven.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články