Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Tvrdá kritika ich prinútila zablokovať predaj: Dresy reprezentácie Nemecka s týmto číslom si už nikto nekúpi!

BERLÍN - Tieto dresy nemeckej reprezentácie už nie sú na predaj.
Na archívnej snímke z 26. marca 2024 nemecký futbalista Jonathan Tah hrá v drese výrobcu športového oblečenia Adidas.
Na archívnej snímke z 26. marca 2024 nemecký futbalista Jonathan Tah hrá v drese výrobcu športového oblečenia Adidas. Zdroj: TASR/DPA - Christian Charisius
Zdieľajte:

Výrobca športového oblečenia Adidas a Nemecká futbalová federácia (DFB) zablokovali predaj dresov nemeckej reprezentácie s číslom 44 v reakcii na kritiku dizajnu, ktorý mal pripomínať nacistický symbol.

Agentúru dpa o tom informoval hovorca Adidasu Oliver Brüggen, ktorý oznámil, že záujemcovia si v internetovom obchode už nebudú môcť vybrať dres s týmto číslom. DFB rovnako v pondelok zastavila doručovanie dresov s číslom 44, ktoré si už objednala do vlastného internetového obchodu.

Prečítajte si aj

Futbalistka Arsenalu Frida Maanumová, ktorá skolabovala počas finále.VIDEO Kolapsom počas finále vydesila všetkých: Arsenal informuje o stave mladej futbalistky

Federácia i firma tak reagovali na kritiku od používateľov sociálnych sietí, ktorí si všimli, že číslo 44 v novom dizajne vyzerá ako logo Schutzstaffel (SS), hlavnej polovojenskej organizácie pod vedením Adolfa Hitlera a nacistickej strany. Hlavnej kritike za to čelil Adidas, no Brüggen uviedol, že "za dizajn mien a čísel sú zodpovední Nemecká futbalová federácia (DFB) a jej partner 11teamsports."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články