Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

V boji o MS ani nemusia nastúpiť: Postup do záverečnej fázy kvalifikácie im spadne do lona

BRATISLAVA - Postup do záverečnej časti kvalifikácie si zrejme zaistia bez boja.
Prázdne sedačky na štadióne (ilustračné foto).
Zdroj: Freepik.com
Zdieľajte:

Japonskí futbalisti si zrejme zaistia postup do záverečnej fázy kvalifikácie AFC na MS 2026 bez boja. Ich utorňajší zápas, ktorý sa mal odohrať na pôde KĽDR, nebude presunutý a domáci tak pravdepodobne prehrajú kontumačne 0:3.

Japonsko je na čele B-skupiny v druhej fáze kvalifikácie, z ktorej postupujú najlepšie dva tímy. V prípade kontumácie zápasu v KĽDR bude mať pred súpermi nedosiahnuteľný náskok už v dvojkolovom predstihu. Inkriminovaný duel sa mal odohrať v utorok v Pchjongjangu, no tamojšie autority ho zrušili vo štvrtok bez udania dôvodu. Nekonanie duelu potvrdila v piatok aj AFC a FIFA cez víkend oznámila, že "sa neodohrá ani nepresunie". Dôvodom je nabitý kalendár počas asociačných termínov. O osude zápasu rozhodne podľa informácií agentúry AFP disciplinárna komisia FIFA.

Prečítajte si aj

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona.Calzona napriek prehre poďakoval hráčom za výkon: Pred pár rokmi by sme s týmto súperom prehrali väčším rozdielom

Krajiny sa stretli už vo štvrtok v Tokiu, domáci vyhrali 1:0 a v skupine s Iránom a Mjanmarskom sú zatiaľ bez straty bodu. Tréner Hajime Morijasu však nebol spokojný so štvrtkovým výkonom svojho tímu a v utorok chcel vyskúšať zmeny. Na predošlom svetovom šampionáte priviedol svoj tím do osemfinále po tom, ako vyhral v základnej skupine nad Španielskom i Nemeckom 2:1. Na tohtoročnom Ázijskom pohári vypadol vo štvrťfinále po prehre 1:2 s Iránom. Na turnaji pritom patril medzi favoritov.

Športovci KĽDR sa vrátili na medzinárodné fórum na jeseň na Ázijských hrách. Ukončili tak vyše trojročnú izoláciu od globálnej športovej scény, ktorú odôvodnili celosvetovou pandémiou a "krokmi nepriateľských síl". Severokórejčania majú v prebiehajúcej kvalifikácii na konte tri body za víťazstvo v Mjanmarsku (6:1) a aj v prípade kontumácie sú stále v boji o prvú účasť na svetovom šampionáte od roku 2010.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články