Hamšík napodobnil Maradonu

Slovenský reprezentant je druhým kapitánom Neapolu, ktorý zodvihol nad hlavu taliansky Superpohár.

Futbalisti SSC Neapol aj so slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom po dlhých 24 rokoch priviezli domov taliansky Superpohár. Vo finále, ktoré sa odohralo v katarskej Dauhe na štadióne Jassima bin Hamada, zdolali Juventus Turín až po dlhotrvajúcom penaltovom rozstrele 6:5. Duel sa v riadnom hracom čase skončil 1:1, keď sa do streleckej listiny zapísali Carlos Tevez a Gonzalo Higuain. V predĺžení potom strelili obe mužstvá takisto po jednom góle a ich autormi boli opäť tí istí hráči Tevez a Higuain.

Hamšík sa tak stal po Diegovi Maradonovi druhým hráčom v histórii SSC, ktorý mohol zdvihnúť vzácnu trofej. Legendárnemu Argentínčanovi sa to podarilo ešte v roku 1990. "Duel mal dobrú úroveň, diváci si prišli na svoje. Za 120 minút videli štyri góly a potom sledovali aj bláznivý penaltový rozstrel. Pri ňom sme mali aj šťastie a podržal nás aj gólman Rafael," uviedol pre svoj oficiálny web Hamšík. "Veľmi sa tešíme. Je to obrovská radosť. Vyhrali sme ďalšiu trofej. Som veľmi šťastný, že som mohol byť pri ďalšom skvelom víťazstve Neapolu," dodal slovenský reprezentant, ktorý opustil ihrisko v 79. minúte.