Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Miliardár Ratcliffe chcel pred kúpou podielu v Man UTD odkúpiť 50 % iného európskeho giganta

MANCHESTER - Miliardár Jim Ratcliffe prezradil, že pred kúpou podielu v Manchesteri Utd. chcel odkúpiť 50 % iného európskeho giganta.
Majiteľ Manchesteru UTD Jim Ratcliffe.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Spolumajiteľ anglického Manchesteru United Jim Ratcliffe chcel pred kúpou podielu v tomto tíme investovať do kúpy polovičného podielu v FC Barcelona, informuje o tom portál sport.es.

71-ročný britský miliardár chcel kúpiť 50 % podiel v Barcelone. Viedol rozhovory s vedením klubu a vytvoril si dobré vzťahy s prezidentom Joanom Laportom.

Prečítajte si aj

Hráč Madridu Vinicius Junior oslavuje svoj druhý gól v.VIDEO Real po kontroverznom konci zúril na rozhodcu: Bezprecedentné rozhodnutie!

Ratcliffe mal v pláne investovať do Barcelony dve - tri miliardy eur, zrekonštruovať Nou Camp a postavil sa proti predaju televíznych práv klubu, ktorého cieľom bolo zmierniť finančné ťažkosti. K obchodu ale napokon nedošlo.

Pripomíname, že Jim Ratcliffe zaplatil 824 miliónov eur za 25 % podiel v Manchesteri United. Okrem toho jeho spoločnosť INEOS poskytne ďalších 270 miliónov eur vo forme budúcich investícií na Old Trafford.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: sport.es

Diskusia

Podobné články