Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Prezident FIFA rozhodol: Rázne NIE od mocného muža svetového futbalu!

EDINBURGH - Prezident FIFA Gianni Infantino prišiel s jednoznačným stanoviskom.
Na snímke logo svieti na budove observatória v Los Angeles počas predstavenia loga a sloganu futbalových MS.
Zdroj: TASR/AP - Jae C. Hong
Zdieľajte:

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino dôrazne vylúčil zavedenie modrých kariet na profesionálnej úrovni. Toto rozhodnutie, ktoré prijal v spolupráci s Výborom Medzinárodnej futbalovej asociácie (IFAB) na ich výročnej valnej schôdzi v Škótsku, zdôrazňuje opatrný prístup k zmene disciplinárnych predpisov.

Žiadne modré karty!

"Na profesionálnej úrovni sa nebudú používať žiadne modré karty. FIFA vyjadrila jasný postoj proti tomu. Každý návrh a každú myšlienku musíme pochopiteľne posudzovať s rešpektom. V prvom rade je však nevyhnutné chrániť podstatu a tradíciu hry, v ktorej nefiguruje žiadna modrá karta," uviedol Infantino podľa portálu beinsports.com.

Prečítajte si aj

Harry Kane (vpravo) a gólové oslavy futbalistov Bayernu Mníchov.Do Mníchova prišiel z Anglicka: O budúcnosti obrancu Bayernu je definitívne rozhodnuté

Návrh na zavedenie tretej karty určenej na menej závažné priestupky, ktoré si vyžadujú dočasné desaťminútové vylúčenie z hry, čelil kritike zo strany futbalovej komunity a fanúšikov. Tí poukázali na fakt, že by tento krok mohol v praxi skomplikovať disciplinárny systém hry.

Zatiaľ čo myšlienka modrej karty čelí odkladu, do platnosti by mohli prísť dočasné tresty pre hráčov, ktorí sa dopustia menších priestupkov. Podobné pravidlo funguje v americkom futbale.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články