Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

V Sérii A sa rozhodne o postupe do EL v poslednom kole medzi kvartetom tímov

V záverečnom 38. kole najvyššej talianskej futbalovej súťaže sa o poslednú miestenku do Európskej ligy 2014/2015 uchádzajú až štyri tímy - FC Turín, AC Parma, AC Miláno a Hellas Verona.
Zdroj: Screen
Zdieľajte:

FC Turín je momentálne na šiestom mieste a okupuje posledné voľné miesto zaručujúce účasť v európskej klubovej súťaži číslo dva. V poslednom kole cestuje na horúcu pôdu štvrtej Fiorentiny, no kvôli trestu nebudú môcť počítať so službami najlepšieho strelca súťaže Cira Immobileho.

Len jeden bod na FC Turín stráca Parma, ktorá v poslednom kole privíta zostupujúce Livorno. V prípade rovnosti bodov na konci súťaže budú v prospech Parmy rozhodovať lepšie vzájomné zápasy."To že sme odohrali skvelú sezónu je zásluha každého hráča. Nech to dopadne akokoľvek, môžeme si povedať, že to bol fantastický ročník,"povedal kapitán Parmy Alessandro Lucarelli.

AC Miláno, ktoré má momentálne na konte 54 bodov, hostí na San Sire vo forme hrajúce Sassuolo. Tím, ktorému hrozilo vypadnutie sa v lige zachránil vďaka dvom nečakaným plným bodovým ziskom s Fiorentinou a s Janovom.

Posledný tím zo spomínaného kvarteta, ktoré má šancu umiestniť sa na postupovom mieste je 54-bodová Verona. V poslednom kole však cestuje na štadión Neapola, ktorý si zaistil účasť v baráži Ligy majstrov 2014/2015.

Juventus Turín získal už v predstihu tretí taliansky titul za posledné tri sezóny a víťazstvom 1:0 na ihrisku AS Rím stanovil nový bodový rekord súťaže. "Stará dáma" môže svojich aktuálnych 99 bodov navŕšiť vo svojom poslednom ligovom zápase na domácom ihrisku s Cagliari, kde zaznamenala v predošlých 18 zápasoch samé víťazstvá.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články