window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Obscénne gesto po skandovaní Messi, Messi: Cristiano Ronaldo spoznal svoj trest!

RIJÁD - Cristiano Ronaldo spoznal svoj trest za obscénne gesto.
Cristiano Ronaldo počas prípravného zápasu Paríž St. Germain - Al-Nassr v Osake.
Cristiano Ronaldo počas prípravného zápasu Paríž St. Germain - Al-Nassr v Osake. Zdroj: TASR/AP - Kyodo News
Zdieľajte:

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo dostal jednozápasový dištanc za reakciu počas nedeľňajšieho zápasu 21. kola saudskej Pro League, v ktorom jeho Al-Nassr zvíťazil na pôde Al-Shababu 3:2.

Video na sociálnych sieťach ukazuje, ako päťnásobný držiteľ Zlatej lopty na skandovanie "Messi, Messi" z hľadiska odpovedal priložením ruky k uchu a následne urobil rukou gesto pri rozkroku. Informovala o tom AP.

Tamojšia národná futbalová asociácia (SAFF) incident preskúmala a rozhodla, že Ronaldo vynechá najbližší ligový zápas, keď Al-Nassr vo štvrtok privíta Al-Hazm. Portugalský kanonier bude musieť zároveň zaplatiť pokutu takmer 5000 eur Al-Shababu na pokrytie nákladov klubu na podanie sťažnosti a polovicu tejto sumy federácii. Výbor uviedol, že proti tomuto rozhodnutiu nie je možné podať odvolanie.

Prečítajte si aj

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo počas slávnostného vyhlásenia ankety Globe Soccer Awards.VIDEO Cristiano Ronaldo a ďalšie obscénne gesto k arabským fanúšikom: Vyšetrovanie?!

Tridsaťdeväťročný útočník zaznamenal v stretnutí štvrtý gól vo štvrtom súťažnom zápase v tomto roku, vďaka čomu natiahol šnúru súťažných stretnutí s minimálne jedným presným zásahom už na číslo deväť.

Televízny prenos situáciu nezachytil, prítomní fanúšikovia však áno. Incident v Saudskej Arábii vyvolal pohoršené reakcie, keď na pokriky z tribún zareagoval obscénnym gestom. Ronaldo podľa saudskoarabských médií povedal komisii, že išlo o gesto víťazstva, ktoré je v Európe bežné.

Portugalčan je s 22 gólmi na čele tabuľky strelcov saudskej Pro League. Jeho Al-Nassr patrí druhé miesto, za Al-Hilalom zaostáva o sedem bodov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články