Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Najžiadanejší tréner súčasnosti? Xabi Alonso zvažuje tri možnosti, najpravdepodobnejšia je táto

LEVERKUSEN - Xabi Alonso je v súčasnosti najžiadanejším trénerom sveta. V hre sú tri možnosti jeho pokračovania, najpravdepodobnejšia z nich je táto.
Tréner Leverkusenu Xabi Alonso.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Španielsky tréner Xabi Alonso predvádza na lavičke Bayeru Leverkusen neuveriteľné veci. Klub zažíva historickú sezónu, v Bundeslige je stále bez prehry, pričom vyhral 19 z 23 zápasov. Je lídrom tabuľky a smeruje k titulu, pred Bayernom Mníchov má už osembodový náskok.

Okrem toho útočí na trofej aj v Európskej lige, v osemfinále si zmeria sily s Karabachom a "farmaceuti" budú v úlohe výrazného favorita. Niet teda divu, že Xabi Alonso je v súčasnosti azda najhorúcejším trénerom na svete.

Prečítajte si aj

Nemecký tréner Liverpoolu Jürgen Klopp.Klopp pri nekonečnej maródke Liverpoolu prišiel už o trinásteho hráča: S niekoľkými potrebujeme zázrak!

O jeho budúcnosti písal nedávno známy futbalový expert Fabrizio Romano na sociálnej sieti X. Podľa jeho informácií sú v hre tri možnosti: pokračovanie v Leverkusene alebo prestup do Liverpoolu či Bayernu Mníchov, čo sa zdá momentálne ako najpravdepodobnejšia možnosť.

"Výhodou Bayernu je, že už má fungujúcu štruktúru a jasné predstavy o tom, ako predstaviť svoj projekt Xabimu Alonsovi a ďalším kandidátom. Alonso sa chce tiež nejaký čas sústrediť na svoju historickú sezónu v Bayeri Leverkusen. Niektorí ľudia v Leverkusene dúfajú, že existuje šanca, že Alonso zostane v klube ďalší rok, ale po rozhovore s niektorými zdrojmi si myslím, že to bude veľmi ťažké. Bayern a Liverpool budú pri rokovaniach veľmi aktívni," písal Romano na sociálnej sieti X.

Bayern už informoval o tom, že po tejto sezóne skončí na lavičke tréner Thomas Tuchel a tiež Liverpool hľadá nového trénera po tom, čo Jurgen Klopp vyhlásil, že po tejto sezóne na Anfielde definitívne končí a dáva si ročnú prestávku od trénovania.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: X/Fabrizio Romano

Diskusia

Podobné články