VIDEO O výhre Slovana v Trenčíne rozhodol penaltový gól, Weiss: Toto bol muž zápasu!

TRENČÍN - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 21. kola Niké ligy na ihrisku AS Trenčín 2:0.
Vpravo hlavný tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss.
Vpravo hlavný tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss. Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

Na čele tabuľky majú 14-bodový náskok pred Žilinou. "Belasí" predĺžili sériu bez prehry v najvyššej slovenskej súťaži na 15 zápasov. Duel sledovala najvyššia návšteva sezóny na trenčianskom štadióne - 4377 divákov.

Po obojstranne opatrnej polhodine hry bolo rušno pred obomi bránkami. Hostí mohol poslať do vedenia Marcelli, no strelou zo šestnástky trafil iba do hornej žŕdky. Z následného protiútoku sa do sľubnej príležitosti dostal Kupusovič, ale brankár Borjan vyrazil jeho hlavičku.

Dôležitý moment priniesla 50. minúta, v ktorej Kozlovský v šestnástke fauloval Strelca a Tolič z penalty otvoril skóre - 0:1. Krátko na to mohol vyrovnať Gajdoš, ale tvrdou strelou z pokutového územia prestrelil bránku. Trenčania sa snažili o vyrovnanie, ale ich snahy na body sa výrazne znížili po 66. minúte. Kmeťovi nevyšiel pokus o spätnú prihrávku brankárovi, k lopte sa dostal Kucka, ktorého prihrávku pohodlne zužitkoval Rodrigues. Slovan si v ďalšom priebehu bez problémov postrážil dvojgólový náskok.

Lukáš Haraslín a jeho gólové oslavy.VIDEO Haraslín pokračuje vo famóznej forme: Slovenský žolík spečatil ďalšie víťazstvo Sparty

Niké liga - 21. kolo:

AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:0)
Góly: 51. Tolič (11 m), 66. Rodrigues. Rozhodovali: Glova - Štrbo, Kuba, ŽK: Donkor (Tren.), 4377 divákov

Trenčín: Kukučka - Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský - Bariš - Ibrahim (80. Donkor), Gajdoš (80. Djerlek)- Gong, Kupusovič (72. Emeka), Eynel Soares (72. Jude)

Slovan Bratislava: Borjan - Lichý (80. Kašia), Bajrič, Wimmer - Pauschek, Savvidis, Kankava, Vojtko - Marcelli (59. Barseghjan), Strelec (50. Rodrigues), Tolič (60. Tolič)

"Samozrejme, ťažký zápas. Povedal by som, s herne doma najsilnejším súperom. Trenčín vie, čo chce hrať, má typologických hráčov, rýchlych, hlavne na krídlach. K tomu sme dnes prispôsobili taktiku, že sme chceli hrať vzadu v päťke, zavrieť im krídla. To sa nám našťastie podarilo, ale mali samozrejme domáci aj šance. Hrali výborne prvý polčas, kde nás podržal brankár Borjan, ktorý podal dnes fantastický výkon. Po druhom góle sme si už zápas ukontrolovali aj keď domáci stále hrozili. Hrali aktívne, hrajú vysoký pressing, majú na to typológiu futbalistov. Samozrejme, ich tréner z môjho pohľadu výborný pre Trenčín, že prakticky s tým istým mužstvom hrajú iný futbal. Čiže z tohto pohľadu pre nás ťažký zápas a naopak kompliment našim hráčom, po takom fyzicky ťažkom zápase a nešťastnom dá sa povedať v pohári, že sme si nezaslúžili doma prehrať, tak sme chceli potvrdiť tú silu a súdržnosť toho mužstva, v tomto tažkom zápase," začal Weiss hodnotenie duelu.

"Vedeli sme, že Trenčín má tú emóciu dostať sa do šestky, čo má navyše a my tú emóciu musíme hľadať od zápasu k zápasu, keď chceme byť majstri a podávať dobré výkony. Pretože liga ešte nie je ukončená a aj keď máme veľký náskok, stať sa vo futbale tak ako v živote môže všeličo. Ale som spokojný s prístupom hráčov, samozrejme mali sme aj my šance aj prvý polčas. Matúš Vojtko mal, kto by otvoril ten zápas skôr, možno by bol dominantnejší. Trenčín, keby dal prvý gól, tak určite, ale my sme prežili tie jeho šance vďaka Milanovi a jeho výborným zákrokom. Potom tou skúsenosťou a samozrejme druhý polčas aj tou kvalitou, že som prestriedal tých hráčov, ktorých máme na lavičke, ktorí normálne hrajú v základnej zostave, sme ten zápas zvládli. Znova opakujem, ťažký zápas s výborným súperom, pretože Trenčín je doma najťažší súper v lige," pokračoval v hodnotení kormidelník belasých.

"Filip je poctivý futbalista, ktorý má dušu pre Slovan, vieme o jeho kvalitách, vieme, kde sa musí zlepšovať. Samozrejme, tí naši starší skúsenejší hráči ako aj Guram Kašia, na tomto teréne, na tejto tráve, kde to je rýchle a kde aj po tých zápasoch potrebujú inú regeneráciu, dá sa povedať všetci okrem Jabu Kankavu áno, to je neuveriteľné. A aj z hľadiska tohto sme hrali na troch stopérov s Filipom vzadu, že sme vedeli, že budú mať aj nábehy po tých diagonálnych loptách. Krídelníci aj záložníci chodia do tých priestorov a to sme zvládli," zhodnotil výkon Filipa Lichého Weiss.

"Milan dnes muž zápasu, určite, mal minimálne tri skvelé zákroky. Druhý gól bol kľúčový, či by sme ho dali my alebo súper a tam sa ukázala tá jeho kvalita a skúsenosť. Som dnes s ním veľmi spokojný, takže som rád," pochválil Weiss kanadského brankára, ktorý podržal belasého majstra.