Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Futbalový svet oplakáva smrť ďalšej legendy: Najlepší tréner, akého som poznal

PORTO - Futbalový svet prišiel o ďalšiu legendu.
Pri streľbe zomreli v širšom centre Bruselu dvaja fanúšikovia Švédska (Ilustračné foto).
Zdroj: freepik.com/mdjaff
Zdieľajte:

Vo veku 78 rokov zomrel bývalý portugalský futbalový útočník a tréner Artur Jorge. Vo štvrtok to oznámila jeho rodina, niekdajší kouč FC Porto bol dlhodobo chorý.

Portugalčan získal sedem domácich ligových titulov, štyri ako hráč s Benficou Lisabon, tri ako kormidelník Porta. Počas hráčskej kariéry vsietil v drese Benficy viac ako 100 gólov. Z pozície trénera doviedol Porto k prvej európskej trofeji, keď v roku 1987 zvíťazilo vo finále Európskeho pohára majstrov (predchodca Ligy majstrov) nad Bayernom Mníchov 2:1. Neskôr viedol aj Paríž St. Germain, s ktorým vybojoval druhý francúzsky titul v histórii klubu (1993/1994) a dvakrát pôsobil aj na lavičke portugalskej reprezentácie.

Prečítajte si aj

Brazílsky futbalista Dani Alves odpovedá na otázky.Vinný zo sexuálneho napadnutia! Brazílska exhviezda Barcelony sa väzeniu nevyhne

"Jeho smrť zanechá FC Porto bez legendy," reagoval portugalský klub v oficiálnom vyhlásení. Bývalý prezident PSG Michel Denisot nešetril slovami chvály: "Artur Jorge bol najlepší tréner, akého som poznal. Vzdelaný, kultivovaný, vášnivý, strategický, nekompromisný. S ním PSG rástlo veľmi rýchlo." Informácie priniesla agentúra AFP.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články