Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Žilinskí fanúšikovia jasajú: Po vyradení giganta ďalší futbalový sviatok v Lige majstrov

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina spoznali súpera v osemfinále mládežníckej Ligy majstrov.
Fanúšikovia v Žiline počas zápasu UEFA Youth League.
Zdroj: TASR - Erika Ďurčová
Zdieľajte:

Súperom futbalistov MŠK Žilina v osemfinále mládežníckej Ligy majstrov bude FC Kodaň. Piatkový žreb vo švajčiarskom Nyone rozhodol o tom, že slovenský zástupca bude mať výhodu domáceho prostredia.

Žilinčania si miestenku medzi 16 najlepšími tímami súťaže vybojovali stredajším víťazstvom 2:1 nad Borussiou Dortmund v domácom stretnutí play off. Víťazný gól strelil v 89. minúte striedajúci Michal Pekelský.

Zverenci trénera Ivana Beláka mohli okrem Kodane dostať za súpera aj Racing Lens, Real Madrid, FC Salzburg, Feyenoord Rotterdam, AC Miláno, Manchester City alebo FC Porto. Osemfinále je na programe 27./28. februára.

V prípade postupu do štvrťfinále nastúpia hráči Žiliny proti víťazovi súboja FC Salzburg - FC Nantes. Hralo by sa v Rakúsku alebo vo Francúzsku.

Prečítajte si aj

Fanúšikovia v Žiline počas zápasu UEFA Youth League.VIDEO Explózia radosti v Žiline: Mladí šošoni po obrate vyradili favorita a v Lige majstrov píšu históriu!

Reakcie na žreb /zdroj: www.mskzilina.sk/:

Ivan Belák, tréner Žiliny: "Prvý dojem bola radosť, keďže nás vyžrebovali ako domáci tím. Išlo nám najmä o to hrať pred našimi fanúšikmi, čo sa aj splnilo. Z týchto súperov je naozaj ťažké vyberať, nakoľko sú to najlepšie európske mládežnícke tímy. Kodaň je pre nás trochu neznáma, ale za nich hovoria výsledky zo skupiny, kde nechali za sebou mená ako Bayern Mníchov, Manchester United či Galatasaray Istanbul. Teraz musíme súpera dobre naštudovať a pripraviť sa na neho. Futbal v severských krajinách v uplynulých rokoch stúpa veľmi rýchlo a najmä v mládeži patria medzi najlepších. Jednoznačne od Kodane očakávame veľkú kvalitu. Veríme, že opäť bude aj plný štadión, i keď to na papieri neznie tak dobre ako Borussia Dortmund. Osobne som tipoval Kodaň doma, tak dúfam, že sa nám bude dariť rovnako ako, keď som správne trafil aj Pafos."

Jaroslav Bačík, riaditeľ Akadémie MŠK Žilina: "Sme veľmi radi, že hráme doma, to sme si všetci priali kvôli fanúšikom. Kodaň je veľmi zaujímavý súper, s tímami zo Škandinávie sa veľmi nestretávame. Je to niekoľkonásobný šampión krajiny a účastník mládežníckej Ligy majstrov s mnohými reprezentantmi v základnej zostave. Stačí sa pozrieť na výsledky v základnej skupine, v ktorej zdolali veľkokluby. V tejto fáze súťaže je kvalita tímov podobná, takže verím v dobrý duel. Myslím, že sa stretnú dva podobné štýly, tešíme sa na to."

Žreb osemfinále mládežníckej Ligy majstrov:
AZ Alkmaar - FC Porto
AC Miláno - SC Braga
Real Madrid - RB Lipsko
MŠK ŽILINA - FC Kodaň
FC Salzburg - FC Nantes
Olympiakos Pireus - Racing Lens
Bayern Mníchov - Feyenoord Rotterdam
1. FSV Mainz 05 - Manchester City

Žreb štvrťfinále:
1. víťaz 1. FSV Mainz 05/Manchester City - víťaz AZ Alkmaar/FC Porto
2. víťaz FC Salzburg/FC Nantes - víťaz MŠK ŽILINA/FC Kodaň
3. víťaz Bayern Mníchov/Feyenoord Rotterdam - víťaz Olympiakos Pireus/Racing Lens
4. víťaz AC Miláno/SC Braga - víťaz Real Madrid/RB Lipsko

Žreb semifinále:
1. víťaz 3. štvrťfinále - víťaz 2. štvrťfinále
2. víťaz 1. štvrťfinále - víťaz 4. štvrťfinále

Žreb finále:
víťaz 1. semifinále - víťaz 2. semifinále

ďalší program:
27./28. februára 2024: osemfinále
12./13. marca 2024: štvrťfinále
19. apríla 2024: semifinále
22. apríla 2024: finále

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články