Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Žilina z Nemecka dotiahla cennú posilu: Mám iba tie najvyššie ambície

ŽILINA - Tím MŠK Žilina ulovil cennú posilu z Nemecka.
Patrik Myslovič, Samuel Gidi a Dominik Šnajder počas otvoreného tréningu futbalového klubu MŠK Žilina.
Patrik Myslovič, Samuel Gidi a Dominik Šnajder počas otvoreného tréningu futbalového klubu MŠK Žilina. Zdroj: TASR - Daniel Stehlík
Zdieľajte:

Futbalistov MŠK Žilina posilní v jarnej časti sezóny mladý francúzsky krídelník Kelian Nsona. Druhý tím tabuľky Niké ligy ho získal z Herthy Berlín na polročné hosťovanie bez opcie.

Dvadsaťjedenročný Nsona sa po zdravotných peripetiách nedostal do užšieho kádra Herthy v jarnej časti druhej nemeckej Bundesligy. Pred zranením patril k veľkým talentom, Francúzsko reprezentoval v kategóriách do 17 i 18 rokov.

"S Herthou Berlín sme sa dohodli na polročnom hosťovaní, pričom by sme chceli Keliana pripraviť tak, aby bol od leta nachystaný pre ich prvý tím. Má výborné fyzické parametre a disponuje obrovskou rýchlosťou. Samozrejme, bude potrebovať čas na adaptáciu a vstrebanie nášho herného systému. Verím však, že si počas jari vzájomne pomôžeme," vysvetlil pre klubový web Karol Belaník, športový manažér MŠK.

Prečítajte si aj

Fanúšikovia v Žiline počas zápasu UEFA Youth League.VIDEO Explózia radosti v Žiline: Mladí šošoni po obrate vyradili favorita a v Lige majstrov píšu históriu!

Nsona prišiel do Herthy v roku 2022 z francúzskeho klubu SM Caen, teraz sa teší na pôsobenie pod Dubňom.

"V prvom rade som šťastný, že tu môžem byť, hrať a pomáhať družstvu. Po zranení sa chcem do toho znova stopercentne dostať, zlepšovať sa a Žilina mi v tomto môže pomôcť. Verím najmä, že budem zdravý. Chalani sú skvelí, máme za sebou niekoľko tréningov. Všetci ľudia v klube sú nápomocní, čím iba urýchľujú môj proces adaptácie. Z prvých tréningov mám fajn pocit, naberám taktické pokyny. Verím, že toto hosťovanie bude úspešné pre obe strany. Možno nepoznám úplne pomery v lige, no mám iba tie najvyššie ambície. A to je titul," uviedol hráč, ktorý bude mať na drese číslo 9.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články