Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Hamšík chce superpohár: Bol by to pekný darček

Futbalisti talianskeho klubu SSC Neapol aj so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom odohrajú v pondelok svoj posledný zápas v roku 2014.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V katarskej Dauhe nastúpia na finále talianskeho Superpohára proti Juventusu Turín. Vzácnu trofej sa budú opäť snažiť získať po dlhých 24 rokoch, keďže naposledy sa z nej tešili v roku 1990. SSC vtedy zdolal "starú dámu" 5:1 a kapitánom modrých bol slávny Diego Maradona.

"Samozrejme, veľmi radi by sme vyhrali. Získali by sme pre klub trofej, ktorú získal Neapol pred 24 rokmi. Bol by to krásny vianočný darček pre našich fanúšikov. A recept na Juventus? Príklad by sme si mohli zobrať z mája 2012. Vtedy sme zdolali Juventus vo finále Talianskeho pohára 2:0," povedal Hamšík pre svoju oficiálnu stránku.

Neapolčania odcestovali do Kataru v piatok ráno. Každý deň absolvujú dva tréningy, ktoré prebiehajú aj na Abdullah Bin Khalifa štadióne. Teda na stánku, kde hrá svoje zápasy účastník najvyššej katarskej súťaže Lekhwiya, v ktorom pôsobí slovenský reprezentant Vladimír Weiss. Samotný zápas o taliansky Superpohár sa uskutoční na Jassim bin Hamad štadióne, na ktorom hrá svoje domáce zápasy katarská reprezentácia.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články