VIDEO Obaja sa rozhodli pomôcť Ukrajine: Zápas, na ktorý slovenský klub nikdy nezabudne, priniesol gólovú nádielku

PRAHA - Futbalisti pražskej Slavie zvíťazili v nedeľňajšom prípravnom zápase nad FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1.
Tréning hráčov klubu ViOn Zlaté Moravce počas štartu zimnej prípravy pred jarnou časťou. Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

Štvrtý gól "zošívaných" strelil slovenský reprezentačný krídelník Ivan Schranz, čestných úspech hostí zaznamenal v 81. minúte Marek Kuzma. Stretnutie sledovalo 6214 divákov.

Náhrada za Slovan

Obom tímom slúžil duel ako generálka na jarnú časť ligy a zároveň mal charitatívny rámec, keďže výťažok zo vstupného sa rozhodli aktéri venovať na pomoc vojnou zasiahnutej Ukrajine. Pôvodne mala Slavia odohrať prípravný zápas so Slovanom Bratislava. Ten však nastúpil na sústredení v Katare proti Dinamu Moskva, čo vedenie pražského klubu odsúdilo a plánovaný duel s "belasými" odrieklo.

Ďalší účastník slovenskej Niké ligy AS Trenčín zvíťazil nad MFK Vyškov 1:0 vďaka presnej hlavičke Rahima Ibrahima z 83. minúty.

Giorgi Čakvetadze sa stal hráčom FC Watford.Bol hviezdou Slovana: Reprezentačná opora podpísala zmluvu s anglickým klubom