Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Slovan Bratislava súčasťou nadnárodnej súťaže? Tie zápasy by mali úplne iný cveng!

BRATISLAVA - Bude súčasťou nadnárodnej súťaže aj Slovan? Zápasy, ktoré by mali úplne iný cveng!
Vladimír Weiss, Tigran Barseghjan a gólové oslavy futbalistov ŠK Slovan Bratislava.
Zdroj: TASR - Martin Baumann
Zdieľajte:

V Maďarsku zvažujú založenie nadnárodnej súťaže pre tímy zo strednej a východnej Európy, potvrdil to prezident Ferencvárosu Budapešť Gábor Kubatov pre infostart.hu. Je to podpredseda politickej strany Fidesz a blízky človek maďarského premiéra Viktora Orbána.

Slovan v nadnárodnej súťaži?

"Sme malý trh s desiatimi miliónmi obyvateľov. Popredné svetové kluby majú rozpočet vo výške jednej miliardy eur, my disponujeme 50 miliónmi. To nás obmedzuje, pretože sponzorov dokážeme priniesť len desiatim miliónom ľudí. Naša televízna sledovanosť je len pre túto krajinu. Myslím si, že každá krajina na Balkáne má rovnaký problém. Aj Bulhari, Rumuni, Česi či Slováci," vysvetľoval Kubatov.

Prečítajte si aj

Slovenský futbalista Róbert Boženík z Boavista Porto sa raduje z gólu.Obrovská smola a sklamanie: Boženík už bol v Španielsku, prestup do slávneho klubu La Ligy stroskotal!

Podľa jeho slov sa do tohto projektu počíta aj so Slovanom Bratislava. "Potrebujeme väčší trh. Riešením by bolo, keby sa na našom území konali krátke turnaje a najlepšie tímy by hrali play off. Zamyslite sa, keby sme tu hrali s Crvenou Zvezdou, Dinamom Záhreb, Ludogorcom, Steauou či Slovanom Bratislava. Tie zápasy by mali úplne iný cveng."

Projekt tejto nadnárodnej súťaže počíta s tým, že domáce ligové súťaže v každej krajine by zostali zachované. Upravil by sa ich rozpis tak, aby sa program zladil aj so zápasmi v nadnárodnej súťaži. "Keby to šlo len jeden mesiac, tak by sme túto súťaž hrali len jeden mesiac. Nezničilo by to maďarskú ligu, pretože aj tá je dôležitá. Takto by sme mohli zvýšiť kvalitu. Trh s hráčmi by sa výrazne posilnil, pretože všetci skauti by boli tu a sledovali tieto kvalitné zápasy," myslí si Kubatov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: infostat.hu

Diskusia

Podobné články