Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Športová tragédia pre Liverpool, zlé správy potvrdil asistent Kloppa

LIVERPOOL - Doslova športová tragédia pre Liverpool, asistent Kloppa zvestoval zlé správy!
Tréner Liverpoolu Jürgen Klopp(vpravo) objíma trénera Arsenalu Mikela Artetu.
Zdroj: TASR/AP - Jon Super
Zdieľajte:

FC Liverpool je lídrom anglickej Premier League, má päťbodový náskok pred dvojicou prenasledovateľov Manchester City a Arsenal. City ale odohrali o zápas menej ako dvojica ich konkurentov v boji o pozíciu lídra anglickej ligy.

Asistent trénera Jurgena Kloppa Pepijn Lijnders ale teraz zvestoval nepríjemné správy, ktoré sa pre The Reds rovnajú malej športovej tragédii. Nielenže hviezdny útočník a kľúčový hráč tímu Mohamed Salah chýba v januári pre účasť v Africkom pohári, ale chýbať bude ešte dlhšie.

Salah totiž utrpel zranenie stehennej šľachy a klubu z Anfield Road môže podľa Lijndersa chýbať až štyri týždne. Počas nich odohrajú The Reds značnú porciu zápasov a pri vyrovnanosti bojov na čele tabuľky Premier League bude jeho absencia hrozivo citeľná. Aj keď má Liverpool pomerne široký a kvalitný káder, nahradiť hráča kalibru Salaha je obrovský ťažké.

Prečítajte si aj

Karim Benzema na tréningu Francúzska.Karim Benzema chce odísť, hosťovanie odmieta: Záujem má anglický gigant!

Salah sa zranil v zápase druhého kola skupinovej fázy Afrického pohára proti Ghane. Okamžite odcestoval späť do Liverpoolu, aby sa podrobil podrobnejším vyšetreniam a začal okamžite tú najkvalitnejšiu možnú liečbu.

"Viem, že jeho strata mala veľký vplyv na Egypt, ale jediný dôvod, prečo sme ho priviedli späť, bolo dať mu najlepšiu šancu na zotavenie sa do finále Afrického pohára. Keď podstúpil sken, zistili, že má vážnu trhlinu v podkolennom svale. S takýmito zraneniami sú hráči mimo hry minimálne tri až štyri týždne,“ cituje Lijndersa Daily Mail.

Salah tak nepomôže Liverpoolu v nasledujúcich kľúčových zápasoch Premier League doma proti Chelsea (31.1.), na pôde Arsenalu Londýn (4.2.), hrať nebude ani doma proti Burnley (10.2.) a pravdepodobne ani na pôde Brentfordu (17.2.). Otázne je, či bude fit včas do domáceho súboja s Lutonom, ktorý sa odohrá 24. februára.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Daily Mail

Diskusia

Podobné články