Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Veľký bojovník ukončil kariéru

Bývalý francúzsky futbalový reprezentant Eric Abidal v piatok oznámil, že sa rozhodol z osobných dôvodov ukončiť aktívnu kariéru.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Tridsaťpäťročný obranca podstúpil v apríli 2012 transplantáciu pečene, no aj napriek tomu sa opäť vrátil k súťažnému futbalu. Sezónu dohral v FC Barcelona, odkiaľ sa vrátil do tímu, v ktorom odštartoval profesionálnu kariéru AS Monaco. Prebiehajúci ročník pôsobil v Olympiakose Pireus. V minulosti obliekal aj dresy Lille a Lyonu.

"Rozhodol som sa ukončiť kariéru tu v Olympiakose. Sú za tým osobné dôvody. Prišiel môj čas," citovala ho agentúra Reuters.

Abidal má na konte 67 reprezentačných štartov a v drese "Les Bleus" sa objavil naposledy v novembri 2013 proti Ukrajine. Je členom strieborného výberu Francúzska na MS 2006. Najväčšie klubové úspechy dosiahol v Barcelone, s ktorou vyhral dvakrát Ligu majstrov, štyrikrát LA Ligu, dvakrát Kráľovský pohár, dvakrát európsky Superpohár a dvakrát aj MS klubov.

Abidal uviedol, že v budúcnosti by sa mohol vrátiť do trénerských štruktúr katalánskeho klubu alebo Olympiakosu, ale najprv si dá od futbalu pauzu. "Teraz si chcem oddýchnuť a stráviť čas so svojou rodinou. Až potom budem uvažovať nad budúcnosťou," dodal.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články