Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Najbližšie kolo môže rozhodnúť

Najbližšie 31. kolo slovenskej futbalovej Corgoň ligy 2013/3014 už môže definitívne rozhodnúť v boji o záchranu v najvyššej súťaži.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Posledná Nitra v piatok hostí v regionálnom derby rozbehnutú Trnavu a v sobotu sa predposledný tím DAC Dunajská Streda predstaví v Košiciach. Ak "Corgoni" prehrajú a Dunajská Streda vyhrá, bude medzi nimi v tabuľke dve kolá pred koncom rozdiel 12 bodov, a aj po odrátaní šiestich bodov DAC za účasť v korupčnom škandáli sa klub zo Žitného ostrova zachráni vďaka lepším vzájomným súbojom s Nitrou.

V minulom kole obhájil titul bratislavský Slovan, účasť v EL 2014/2015 si zaistil Trenčín, v hre je ale ešte jedna miestenka do pohárovej Európy. Košice ju majú ako víťaz Slovenského pohára - Slovnaft Cupu istú, Trnava ju za istých okolností môže získať už v piatok. Ak vyhrá pod Zoborom, resp. ak v sobotu štvrtá Senica prehrá v Zlatých Moravciach.

V 30. kole sa v ostrosledovanom súboji DAC s Nitrou zrodila remíza 1:1. Po nej tréner FC Ladislav Hudec vyjadril presvedčenie, že sa jeho hráči zachránia. "Ak by sme získali tri body, bolo by to fantastické, ale ja po tomto dueli nepochybujem, že sa zachránime. Dunajská Streda predsa nemôže bodovať stále. Verím, že v zvyšných dueloch získame o štyri body viac ako DAC," citoval Hudeca portál corgonliga.sk. O záchrane je presvedčený aj kapitán DAC Peter Majerník, ktorý sa pre corgonliga.sk ešte vrátil k súboju s Nitrou: "Do zápasu sme išli s jednoznačným cieľom vyhrať a bolo nám úplne jedno, akým výsledkom by to bolo. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo, no aj bod je dobrý, keďže pred Nitrou máme stále ešte náskok." Dunajskostredčania si v posledných troch kolách aktuálnej sezóny zmerajú sily postupne s Košicami, Trnavou a Ružomberkom. "Je úplne jedno, s kým budeme mať do činenia. Corgoň liga je tak vyrovnaná, že v nej môže každý vyhrať nad každým. Zostávajú nám odohrať posledné tri duely, rovnako ako Nitre, takže karty sú rozdané," dodal Majerník.

V sobotu ešte desiata Žilina hostí druhý Trenčín, Ružomberok Myjavu a Banská Bystrica majstrovský Slovan.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články