Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Goffa reaguje na žreb: Nie atraktívna, ale hrateľná skupina. Cieľom by mal byť určite postup!

BRATISLAVA - Bývalý tréner a v súčasnosti futbalový expert Vladimír Goffa to vidí po žrebe jasne: Hrateľné, cieľom musí byť určite postup!
Slovenská futbalová reprezentácia.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovensko sa v E-skupine na budúcoročnom EURO v Nemecku stretne s Belgickom, Rumunskom a víťazom baráže B (Bosna a Hercegovina, Ukrajina, Izrael, Island). "V tejto konkurencii by cieľom určite mal byť postup do osemfinále majstrovstiev Európy," reagoval na žreb bývalý tréner a v súčasnosti futbalový expert Vladimír Goffa pre Športweb. "Buď sme mohli dostať atraktívnu alebo hrateľnú skupinu. Želal som si prvú možnosť, dočkali sme sa druhej a nie priveľmi atraktívnej," dodal.

Belgicko je jasným favoritom celej skupiny. Slováci by sa mohli pobiť s Rumunskom o druhú osemfinálovú miestenku. Rumunsko síce vyhralo svoju skupinu bez jedinej prehry, ale malo tam súperov ako Andorra, Bielorusko či Kosovo. Remízy s Kosovom, Izraelom či Bieloruskom určite ukazujú, že je to hrateľný súper.

Prečítajte si aj

Tréner Francesco Calzona.Slováci spoznali súperov na EURO 2024: Calzona a Hamšík reagujú

"Považujem ich za mužstvo na rovnakej výkonnostnej úrovni ako Slováci," reagoval Goffa na Rumunov. "Naši priaznivci sú namlsaní. Nehovoria o výsledkoch a postupe, ale chcú vidieť slovenskú hru. To tu dlho nebolo. Ak ich poženú svojimi hlasivkami, môžeme nielen postúpiť zo skupiny, ale aj sa stať čiernym koňom celého turnaja. Máme na to potenciál. Prajem si, aby sme sa v ďalšej fáze turnaja stretli s Čechmi," zaželal si odborník.

Spomedzi kvarteta možných súperov, ktorí pre Slovákov môžu vzísť z baráže, nemá Goffa žiadny preferovaný tím. "Ani jeden nie je atraktívny, všetky tímy sú na podobnej úrovni ako my. Z takejto skupiny nám však povinnosť a kvalita velí pobiť sa o postup. Máme veľmi dobrú skupinu," dodal.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Športweb

Diskusia

Podobné články