Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Micheľ reaguje na poškodenie Ukrajiny proti Talianom: Nepochopiteľné! Nikto vám to na rovinu nepovie, ale...

LEVERKUSEN - Micheľ o poškodení Ukrajiny v kľúčovom zápase s Talianskom: Nepochopiteľné! Nikto vám to na rovinu nepovie, ale...
Ukrajina verzus Taliansko.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

V kľúčovom kvalifikačnom zápase o postup na EURO 2024 medzi Ukrajinou a Talianskom (0:0) neodpískal rozhodca evidentný pokutový kop v nadstavenom čase pre Ukrajincov. Situácia vyvolala vlnu pobúrenia. Obzvlášť v súvislosti s výrokom šéfa UEFA Aleksandera Čeferina, ktorý hovoril, že by bolo katastrofou, keby Taliansko chýbalo na majstrovstvách Európy.

"V celosvetovom futbale funguje lobing a určité tlaky. Nie každý rozhodca to dokáže uniesť. Ja si to pamätám z vlastnej skúsenosti, keď som pískal zápasy najväčším reprezentáciám. Vždy sa hovorilo, že je výhodnejšie, ak postúpi na šampionát Nemecko, pretože to má úplne iný výtlak, ako keby tam bola napríklad Malta," hovoril bývalý rozhodca Ľuboš Micheľ pre Športweb.

Prečítajte si aj

Slovenská futbalová reprezentácia.Žreb rozhodol: Kvalifikační súperi Slovenska spoznali súperov v boji o finále play off o EURO 2024

"Nikto vám to na rovinu nepovie, ale medzi riadkami sa tieto veci dajú vyčítať. Pre rozhodcu sú podobné zápasy veľmi náročné. V rukách máte osud účastníkov. Želáte si, aby sa to čo najskôr skončilo a vaše meno sa neobjavilo na ďalší deň v novinových titulkoch v súvislosti so zásadnou chybou," hovoril Micheľ z vlastných skúseností.

Kniha Kylian Mbappé vydavatelstvo Motýľ.

"Vtedy sa ukazuje veľkosť a sila rozhodcu. V prípade, aký sa udial v spomínanom zápase, je pre mňa nepochopiteľné, že osem ľudí nedokáže urobiť aj za pomoci televíznej techniky správne rozhodnutie," dodal.

Taliansko chýbalo na majstrovstvách sveta v Katare a absencia na ďalšom veľkom podujatí by bola pre túto krajinu doslova športovou tragédiou.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Športweb

Diskusia

Podobné články