Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Škrtel nechápe, prečo tento hráč nedostáva šancu: Je až záhadné, že sa nevie dostať do reprezentácie

BRATISLAVA - Martin Škrtel nechápe, ako tento hráč nemôže byť v národnom tíme: Záhadné, že nie je v reprezentácii!
Slovenská futbalová reprezentácia.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovensko postúpilo na EURO 2024 do Nemecka! Skvelá správa, skupinové účinkovanie zavŕšili zverenci trénera Francesca Calzonu víťazstvom na pôde Bosny a Hercegoviny (2:1). Jediným premožiteľom Slovákov bolo Portugalsko.

Zaujímavú otázku nastolil bývalý reprezentačný kapitán Martin Škrtel v zápasovom štúdiu televízie Sport1. Tomu chýba v národnom tíme obranca Martin Valjent, ktorý v drese Mallorcy pravidelne hráva v najvyššej španielskej súťaži LaLiga.

"Chcel by som vedieť viac, pretože máme hráča, ktorý dve alebo tri sezóny pravidelne nastupuje v španielskej lige. Je to až záhadné, že sa nevie dostať do reprezentácie," dumal Škrtel.

"Okej, bol tam jeden tréner, teraz je druhý. Je mi jasné, že každý preferuje isté typy hráčov. Ale keď niekto dokáže odohrať v španielskej lige 30 zápasov a keď je zdravý, hráva pravidelne, tak sa musím zamýšľať nad tým, čo sa deje. Prečo sa nedokáže výraznejšie presadiť?” pýtal sa Škrtel.

Prečítajte si aj

Ľubomír Šatka (štvrtý sprava) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu na 1:2.VIDEO Tri góly, ale len dva do bránky súpera: Slovensko aj v obmenenej zostave zakončilo kvalifikáciu triumfom

Tréner Calzona na stopérskej pozícii preferuje dvojicu Milan Škriniar a Denis Vavro. Toho alternuje Ľubomír Šatka či Norbert Gyömbér. Taliansky kouč Valjenta nevyužil od svojho nástupu do funkcie ani raz. Takto zdôvodňoval, že ho v októbrovej nominácii vynechal úplne:

Kniha Kylian Mbappé vydavatelstvo Motýľ.

"Po septembrových zápasoch sme sa s Martinom viackrát rozprávali. V klube neprechádza ideálnym obdobím. Malorka v porovnaní s minulým rokom nefunguje tak, ako si predstavovali. Po minulej sezóne mal dosť vážne zranenie, musel podstúpiť operáciu. Na základe osobných rozhovorov a aj jeho fyzického stavu sme sa dohodli, že v tomto momente bude lepšie, keď zostane na Malorke a sústredí sa na povinnosti v klube."

Faktom ale je, že Martin Valjent je lídrom defenzívy tímu z najvyššej španielskej súťaže. V tejto sezóne ani raz nechýbal v základnej zostave Mallorcy. Nastupuje proti hviezdam ako Jude Bellingham, Antoine Griezmann, Vinicius Junior či Robert Lewandowski. Má obrovské skúsenosti. Je možno až na škodu veci nevyužiť ich v najcennejšom drese.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Sport1

Diskusia

Podobné články