Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Mám tam poslať svojich ľudí? Bývalá hviezda Chelsea spomína, ako mu Abramovič pomohol po únose otca v Rusku

LONDÝN - Bývalá hviezda Chelsea spomínala, ako pomohol Roman Abramovič po únose jeho otca v Rusku. Mám tam poslať svojich ľudí?
Raheem Sterling so spoluhráčmi oslavuje gól Chelsea.
Zdroj: TASR/AP - Ian Walton
Zdieľajte:

Bývalý nigérijský reprezentant John Obi Mikel odohral väčšinu svojej kariéry v londýnskej Chelsea. V klube, ktorého dlhoročným majiteľom bol ruský oligarcha Roman Abramovič. Mikel prezradil príhodu, ktorá sa stala počas majstrovstiev sveta 2018 v Rusku.

"Čakal nás zápas proti Argentíne s Lionelom Messim v kádri. Pre mnohých chlapcov to bol možno najväčší zápas v kariére. Dve hodiny pred výkopom mi zavolal brat, že otca v Rusku uniesli. Bol som úplne paralyzovaný. Nevedel som sa pohnúť. Nikomu som sa nemohol zdôveriť. Zavrel som sa do izby a bol v nej polhodinu úplne sám. Hovoril som si, čo budem robiť?"

Prečítajte si aj

Raheem Sterling so spoluhráčmi oslavuje gól Chelsea.Chelsea chce v zime nového útočníka: Má dvoch hlavných kandidátov

Riešenie na seba nenechalo dlho čakať. Správa o únose otca Obiho Mikela sa dostala aj do uší šéfa anglickej Chelsea. Roman Abramovič prišiel za futbalistom a ponúkol svoju pomoc. "Spomínam si, ako ku mne prišiel a opýtal sa: Mám tam poslať svojich ľudí? Ak to spravím, dostanú tvojho otca von. Hovoril som si – ako to Roman vôbec dokáže, ale on ma hneď zastavil a povedal, aby som sa tým nezaťažoval. Vraj mám iba zvážiť túto možnosť."

Prešlo pár dní a incident sa vyriešil, únoscovia otca Obiho Mikela prepustili.

Kniha Kylian Mbappé vydavatelstvo Motýľ.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články